“Śwątecznie…” – nowe wydawnictwo od Janka Traczyka już dostępne

Janek Traczyk powraca z nowym, świątecznym materiałem! Dziś ukazał się mini album artysty, na którym znalazły się znane kolędy i pastorałki w zaskakujących aranżacjach. Wydawnictwo jest już dostępne w serwisach cyfrowych oraz w wersji fizycznej.

Mini album „Świątecznie…” to najnowsze wydawnictwo Janka Traczyka – jednego z najciekawszych głosów polskiej sceny muzycznej. Płyta jest emocjonalnym spojrzeniem na Święta Bożego Narodzenia i zawiera kolędy oraz pastorałki w nieoczywistych, ekspresyjnych aranżacjach autorstwa artysty, nawiązujących do muzyki filmowej, klasyki i współczesnego popu z wykorzystaniem akustycznych brzmień instrumentów. Wybierając materiał na płytę, Artysta stawiał przede wszystkim na utwory bardzo poruszające, ale nie zabrakło też wesołych kompozycji.

Tracklista:
Gore gwiazda
Mario, czy już wiesz?
Nie było miejsca
Tryumfy
Shchedryk

Janek Traczyk opisuje swoje nowe wydawnictwo słowami: Chciałem stworzyć album niestereotypowo-świąteczny, pozbawiony słodyczy i jaskrawych barw, ale pełen spokojnego ciepła i emocji. Dobierając repertuar, szukałem nostalgii i niepowtarzalnego klimatu, przywodzącego na myśl tę część Wigilii, kiedy panuje lekki półmrok, palą się świece i płyną dźwięki pianina – tak bywało u mnie w domu i taka aura towarzyszy często mojej autorskiej muzyce. Oprócz wielu pięknych melodii i ujmujących perspektyw patrzenia na Święta Bożego Narodzenia wpadła mi w ręce melodia „Carol of the bells”, która okazała się mieć korzenie ukraińskie. Postanowiłem wykonać ją w tradycyjnym dla niej języku, co jest moim skromnym wyrazem wsparcia dla Ukraińców, spośród których wielu w tym roku spędzać będzie Święta z nami, w Polsce, z dala od domu.

?SŁUCHAJ W SERWISACH STREAMINGOWYCH?

Album „Świątecznie…” jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych oraz sklepach muzycznych w wersji fizycznej. Utworom towarzyszą klimatyczne klipy, które można obejrzeć na kanale YouTube Janka Traczyka.

Podziel się swoją opinią ;)