Szymon Nidzworski Project i album „Behind Your Eyelids” z udziałem Andrzeja Seweryna

8 grudnia 2017 roku na rynku muzycznym ukaże się album zatytułowany „Behind Your Eyelids”, którego twórcami są Szymon Nidzworski Project i Andrzej Seweryn. Premierze wydawnictwa towarzyszyć będzie wyjątkowy koncert. Zostanie na nim zaprezentowany materiał wypełniający płytę. 


Szymon Nidzworski Project jest autorskim projektem saksofonisty i kompozytora Szymona Nidzworskiego, znanego choćby z wielokrotnie wyróżnianego Magnolia Acoustic Quartet. Album „Behind Your Eyelids” skomponowany przez Nidzworskiego to muzyka przywołująca czas i przestrzeń, zaaranżowana na wyjątkowy, jedenastoosobowy skład instrumentalny. Jak informuje wydawca, jeżeli można mówić o akustycznej muzyce ambient, właśnie tutaj mamy z nią do czynienia. Całość okraszona odrobiną elektroniki, łączy też elementy jazzowe i muzyki improwizowanej. Na krążku, poza melancholijnym, surowym brzmieniem saksofonu lidera grupy, słyszymy staropolską sukę biłgorajską (nadającą kompozycjom ludowego charakteru), tubę, akordeon, perkusję, trąbkę, róg, klarnety czy saksofon barytonowy. Mieszanka brzmień tych instrumentów w połączeniu z tekstami, napisanymi specjalnie do muzyki Nidzworskiego, czytanymi przez wybitnego polskiego aktora Andrzeja Seweryna, tworzą niezwykle nowatorskie, momentami awangardowe brzmienie na przecięciu muzyki filmowej, klasycznej, etnicznej i „muzyki fiordów”. Współpraca Seweryna i Nidzworskiego zaowocowała kompozycjami esencjonalnymi dla charakteru całego albumu.


To jest projekt, który daje widzowi czas. […] Teksty są piękne, nagraliśmy kilka wersji. […] Muzyka, to, co stworzył Szymon, wpłynęło również na mnie i to mi pomogło przy pracy. Dlatego też myślę, że to on stworzył mnie, że to on stworzył mój głos. Taki, jaki słychać w tym nagraniu – mówi Andrzej Seweryn.


Krążek docenił także Warner Music Poland, który został oficjalnym dystrybutorem wydawnictwa.


Zajrzyj po więcej:

Szymon Nidzworski na Facebooku


Podziel się swoją opinią ;)