THEKAYETAN wydał album oparty na terapii. Posłuchaj “Psychodynamiczne”

W serwisach streamingowych jest już dostępny nowy album poznańskiego przedstawiciela muzyki elektronicznej – thekayetana. Album “psychodynamiczne” powstał w oparciu o koncepcje psychodynamiczną i doświadczenia Artysty z terapii. Takiej płyty w Polsce jeszcze nie było! Na albumie usłyszeć możemy gościnnie Mery Spolsky czy IGNACEGO.

thekayetan to kompozytor, producent muzyki elektronicznej i autor tekstów z Poznania. W swoich tekstach porusza tematy, z którymi często borykają się osoby LGBTQIA+ w Polsce. Został dostrzeżony przez Kayax w projekcie dla debiutantów My Name Is New, w ramach którego wydał swój debiutancki album „Dla nas dom” (2021). Album promowały między innymi takie utwory, jak „Skóra” (który znalazł się również na wydanym przez Kayax prideowym albumie „Music 4 Queers & Queens”) oraz nagrany wraz z gwiazdą muzyki elektronicznej Reni Jusis singiel „Pole widzenia”. Ma za sobą udane występy m.in. na festiwalu Spring Break w Poznaniu, podczas Parady Równości w Warszawie czy w klubach LGBTQIA+ w całej Polsce.

Swój nowy album “psychodynamiczne” thekayetan zaczął zapowiadać już w maju tego roku, kiedy to słuchacze mieli okazję zapoznać się z pierwszym singlem “priorytetem”. Oprócz niego krążek promowały kolejno takie single jak “twój zapach”, “hebefrenicze” nagrany wraz z Mery Spolsky czy poruszająca ballada “niewiele”.

Nie jest to jednak zwykła płyta, ponieważ thekayetan połączył swoje dwie pasje – muzykę i psychologię – i stworzył album konceptualny, który powstał w oparciu o koncepcję psychodynamiczną oraz doświadczenia Artsty z terapii. thekayetan stawia siebie w roli pacjenta, a słuchacza w roli terapeuty. Tracklista i jej chronologia odzwierciedlają metody terapii psychodynamicznej. Tak odważnej płyty w Polsce jeszcze nie było.


Album jest moją prywatną próbą opowiedzenia tego, czego doznałem przez ostatnie dwa lata odkrywania siebie na nowo. To przedstawienie siebie w koncepcji terapeutycznej w nurcie psychodynamicznym. Połączenie moich dwóch pasji, czyli świata muzyki i psychologii, było marzeniem od kilku lat i to moja próba połączenia tych dwóch rzeczywistości. Ta płyta to moja bezpieczna przestrzeń, w której mogę być sobą bez ryzyka oceny ze strony innych i dedykuję ją wszystkim, którzy tak jak ja, zmagali się lub wciąż zmagają z trudniejszym okresem w swoim życiu.

thekayetan

Wraz z premierą albumu w sieci ukazał się teledysk do najnowszego singla promującego wydawnictwo, a mianowicie do utworu “wgląd”, w którym thekayetanowi partneruje IGNACY – Artysta znany z 11. edycji programu “The Voice of Poland”.

Album “psychodynamiczne” ukazał się min. pod patronatem Stowarzyszenia “Miłość nie wyklucza”. Płyta jest już dostępna we wszystkich serwisach streamingowych, a także w wersji CD z dodatkowym utworem oraz autografem thekayetana na stronie sklepzmuzyka.pl. Artystę będzie można usłyszeć na żywo już 22 października na festiwalu Great September.

Podziel się swoją opinią ;)