Tomek Ziętek wydał album

Do sieci i do sprzedaży fizycznej właśnie trafił debiutancki solowy album Tomka Ziętka zatytułowany „Some Old Songs”. Płytę do tej pory promowały trzy świetnie przyjęte single: „Your Kiss”, „C’mon” oraz „Some Old Gum”, a dziś wraz z premierą całego materiału na oficjalnym kanale Youtube artysty ukazało się 11 visualiserów ilustrujących wszystkie utwory z albumu.

Tomek Ziętek – jeden z najbardziej uznanych polskich aktorów młodego pokolenia, a także wokalista, tekściarz, kompozytor i producent – wraz z początkiem sierpnia wydał swój pierwszy debiutancki singiel „Your Kiss” i tym samym zapowiedział album, który od dziś można znaleźć we wszystkich serwisach streamingowych oraz sklepach muzycznych. Na płycie „Some Old Songs” znalazło się 11 kompozycji utrzymanych w klimacie singer-songwriter i inspirowanych klasycznymi gitarowymi brzmieniami. Wśród nich są też inne świetnie przyjęte single artysty: „C’mon” oraz „Some Old Gum”. Część z tych utworów czekała na swoją premierę w szufladzie Tomka przez kilka lat.

Muzycznie album Tomka przywołuje letnie wspomnienia – ciepłych dni i deszczowych wieczorów. Jest nostalgicznie, romantycznie oraz bardzo osobiście. Sam Tomek opisuje album słowami: To moje zachwyty. Zachwyty nad codziennością.

Wraz z premierą płyty, na oficjalnym kanale YouTube artysty ukazało się 11 visualiserów, które ilustrują każdy utwór z „Some Old Songs”. Dziesięć powstało we współpracy z Łukaszem Jaśniakiem, a jeden zawiera sceny z teledysku wyreżyserowanego przez Pawła Jóźwickiego.

Zobacz playlistę z visualiserami

Projekt graficzny albumu jest o tyle wyjątkowy, że został zaprojektowany przez samego Tomka. Na okładce pojawia się zdjęcie Zuzy Krajewskiej, a  wewnątrz książeczki fotografie samego Tomka i jego bliskich Delfiny Zdanowicz, Karoliny Markiewicz-Bielan, Maćka Lachowicza oraz Łukasza Jaśniaka. Wszystkie teksty  zostały ręcznie napisane przez artystę. Poligrafia została przygotowana we współpracy z Mariuszem Mrotkiem.

Album “Some Old Songs” w serwisach streamingowych: https://tomekzietek.lnk.to/SomeOldSongs

Album “Some Old Songs” do kupienia na CD oraz winylu: https://www.sklepzmuzyka.pl/tomek_zietek

Podziel się swoją opinią ;)