[PATRONAT] Velesar rusza w trasę – „Bratnia Krew”

Już jutro (4.09) rusza tegoroczna trasa koncertowa Velesara „Bratnia Krew”! Koncerty początkowo miały odbyć się wiosną, ale ze względu na pandemię koronawirusa i obowiązujące w całym kraju obostrzenia, zostały przeniesione na jesień. Velesarowi towarzyszyć będą goście, wśród których znajdą się takie formacje, jak: Morhana, Runika, Diaboł Boruta, Merkfolk, Wolfarian, Djavena, Firlith i Forbidden Omen.

Co tu ukrywać – ten rok jest tragiczny dla muzyki i artystów. Pandemia i obostrzenia zepsuły wiele planów koncertowych, w tym i nasze. Duże kłopoty mają zespoły, kluby, branża nagłośnieniowa – praktycznie cały sektor artystyczny. Ale nie składamy broni i walczymy dalej! W sierpniu udało nam się zagrać koncert na czeskim Barbar Feście niedaleko Brna i był to nasz pierwszy koncert w tym roku. Dlatego z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie trasy i spotkanie z naszymi fanami. Mamy nadzieję, że tym razem już nic się nie zepsuje i wszystkie koncerty odbędą się planowo – mówi Marcin Velesar Wieczorek, twórca i wokalista projektu Velesar. –
Do udziału w trasie zaprosiliśmy doskonale znane fanom polskie kapele folk metalowe. W większości są to nasi dobrzy znajomi, z którymi już nieraz miałem okazję spotkać się na scenie w ciągu ostatnich kilku lat, zarówno w tym projekcie, jak i poprzednich.
Dodatkowo na koncercie w Warszawie pojawią się goście z zagranicy – czyli świetna czeska formacja Wolfarian, z którą już mieliśmy przyjemność wystąpić na wspólnej scenie i planujemy następne wspólne koncerty. Tak więc będzie grubo!


KONCERTY W RAMACH TRASY „BRATNIA KREW”:
04.09.2020 – Ostrów Wlkp., Klub Fanaberia – Velesar + Djavena
18.09.2020 – Bielsko-Biała, RudeBoy Club – Velesar + Morhana + Firlith
25.09.2020 – Warszawa, VooDoo Club – Velesar + Merkfolk + Wolfarian
26.09.2020 – Chorzów, Klub Leśniczówka – Velesar + Runika + Forbidden Omen
24.10.2020 – Skarżysko-Kamienna, Klub Semafor – Velesar + Runika + Diaboł Boruta
13.11.2020 – Wrocław, Klub Liverpool – Velesar + Morhana + Djavena
14.11.2020 – Poznań, Klub Pod Minogą – Velesar + Morhana + Diaboł Boruta


O PROJEKCIE:
Velesar to polski zespół folk metalowy założony w 2018 r. przez Marcina Velesara Wieczorka – byłego wokalistę formacji Goddess of Sin (2001-2007) i Radogost (2010-2014), a także twórcę kapeli River of Time (od 2014 r.). Narodził się z fascynacji słowiańską kulturą i historią oraz z zamiłowania zarówno do muzyki metalowej, jak i folkowej. Główne inspiracje czerpie ze słowiańskiej mitologii, pradawnych wierzeń i obrzędów, ale także baśni i legend będących pozostałością bogatego dziedzictwa kulturowego dawnych
Słowian.
6 lipca 2019 r., podczas VII Słowiańskiej Nocy Folk-Metalowej w Brennej, odbyła się premiera pierwszego albumu Velesara „Dziwadła”. W jego nagraniu wzięli udział muzycy między innymi takich formacji, jak: Percival Schuttenbach, Helroth, Radogost oraz River of Time. Płyta znalazła się na 3. miejscu w kategorii „Najlepszy debiut roku 2019” w holenderskim portalu Folk-metal.nl, a także zajęła 3. miejsce w plebiscycie portalu Folkmetal.pl na „Najlepszy album folk metalowy roku 2019”. Została również nominowana do nagrody Wirtualnych Gęśli 2019, zajmując ostatecznie 6. miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *