VHS zwycięzcami konkursu 36. Maratonu Piosenki Osobistej w Świeciu!

VHS to bardzo młody i stażem i wiekiem muzyków zespół, mimo to ma już na swoim koncie zwycięstwo podczas Festiwalu Supportów 2018 oraz wyróżnienie jako półfinaliści Jarocińskich Rytmów Młodych, dzięki czemu zaprezentowali się na jednej ze scen Jarocin Festiwal ’18. Dziś do tych osiągnięć mogą dopisać nagrodę główną konkursu Maratonu Piosenki Osobistej w Świeciu!

VHS wielu może kojarzyć ze starej nazwy Create, jednak dziś to już nie tylko nowa nazwa, ale i energia, no i muzyka, którą tworzą. To tutaj widzimy i słyszymy najwięcej zmian i rozwój jaki stale towarzyszy tej piątce młodych muzyków.

Ich twórczość to mieszanka muzyki alternatywnej z subtelnym połączeniem emocjonalnych i osobistych tekstów, dobrym brzmieniem oraz szczyptą improwizacji. Alter pop i blues rock najlepiej określają formy, z którymi ta pięcioskładnikowa grupa eksperymentuje, tworząc swój własny gatunek.

Maciek, Janek, Dawid, Tymek i Artur – tę piątkę dzielą kilometry na trasie Kłecko – Gniezno – Kraków, ale za to łączy muzyka, który w ich przypadku płynie prosto z serca, co widać najlepiej na koncertach, które cieszą się coraz większą popularnością. VHS nabierał scenicznych doświadczeń od kolegów z żywieckiego zespołu Sonbird, z którymi wyjechali w dwie trasy klubowe – jesienną w 2018 roku oraz wiosenną promującą debiutancki krążek “Głodny” Sonbird.

Dziś VHS pracują na swoim materiałem, który być może później stanie się albumem, na razie jednak przed chłopakami singiel, który jak zapowiadali, już bardzo niedługo ujrzy światło dzienne.

Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/vhsbandofficial/

Instagram: https://www.instagram.com/vhs_bandofficial/

YouTube: https://www.youtube.com/user/createbandofficial