„We See The Light 59/62” – nowość wytwórni Soliton

9.10.2020 w Wydawnictwie Muzycznym Soliton ukazał się album Krzysztofa „Pumy” Piaseckiego i Adama Wendta „We See The Light 59/62″.

Na płycie znalazło się 12 utworów skomponowanych przez muzyków. Zdecydowana większość to piosenki instrumentalne, choć w numerze 3. usłyszeć można rap Bartłomieja Skubisza „Eskaubei”, a w 4. recytację Jana Nowickiego.

Okładka / fot. Soliton.pl

Materiał na płytę powstał w szczególnych warunkach. 12 marca 2020 ogłoszono ogólnonarodową kwarantannę z powodu pandemii COVID-19. Nagrań dokonano w dniach 13-14 marca na tak zwaną setkę w Jazz Clubie „Pod Filarami” w Gorzowie Wielkopolskim, a potem muzyka została poddana ostatecznej obróbce na stole mikserskim. Miejsce nagrań jest ważne dla polskiego jazzu i artystów występujących na płycie. W październiku 2020 roku jazzowe „Filary”, z którymi Krzysztof Piasecki i Adam Wendt są związani niemal od początku działalności (lata 80.) po dziś dzień, będą obchodziły 40-lecie! Wszyscy bohaterowie nagrań są też wykładowcami Małej Akademii Jazzu (MAJ), organizowanej przez klub od roku 1986 XX wieku.

Choć w czasie nagrań nie toczyliśmy rozmów na temat zaistniałej z powodu pandemii, nowej dla wszystkich sytuacji, to jednak nieświadomie w dźwiękach i klimacie muzyki została atmosfera tamtych dni. Sceneria spotkania była niesamowita: niepewność co do przyszłości, cisza za oknami klubu, puste ulice, a w przyjaznym gorzowskiemu jazzowi hotelu Mieszko artyści byli ostatnimi gośćmi.

Krzysztof „Puma” Piasecki i Adam Wendt

Podziel się swoją opinią ;)