WIERSZOKLETA – nowy projekt Piotra Sibińskiego z Bitaminy

Na początku września 2019 roku prawie cały koncertowy skład Bitaminy spotkał się w studio, by podjąć się muzycznej interpretacji wierszy Piotra Sibińskiego. Muzycy improwizowali do słów poety, rejestrując wszystko, co w tym czasie zostało wypowiedziane i zagrane. WIERSZOKLETA to wybrane szesnaście minut z tamtego spotkania.

Jest też słowo pisane, tomik wierszy Piotra Sibińskiego. „„Uś” jest akceptacją wszystkich zdrobnień, którym udaje się dojść do głosu w moim dorosłym życiu. Jest to zapis rozmowy Piotra z Usiem, w obecności zarówno wstydliwych słabości, jak i wzniosłych westchnień nad pięknem ludzkiego jestestwa. Najszczerzej jak to możliwe, po cichutku, powolutku, z zachowaniem umiaru, zdecydowałem się w końcu opowiedzieć sobie o sobie.”

Płyta w serwisach streamingowych.
Tomik wierszy Piotra Sibińskiego „Uś” w sklepie Kalejdoskop Records.


„Natomiast z prawie całym koncertowym składem Bitamina weszliśmy do studia, w którym to „Uś” okazał się ciekawym źródłem tematów dla muzycznych improwizacji. Wybrane szesnaście minut jest swego rodzaju „dzień dobry”, którym zespół WIERSZOKLETA ma przyjemność się przedstawić.”

Piotr Sibiński – słowa
Tomek Sołtys – fortepian
Brian Massaka – gitara
Maciej Matysiak – kontrabas
Nikodem Bąkowski – instrumenty perkusyjne
Amar Ziembiński – perkusja
Karol Dobrowolski – realizacja dźwięku
Michał Lewandowicz – mix, mastering

This slideshow requires JavaScript.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/wierszokleta.tm/