WIERSZOKLETA prezentuje kolejny zbiór nagrań – „Strunyk”

„Strunyk” jest drugim zbiorem nagrań udostępnionym w tym roku przez grupę WIERSZOKLETA. Zespół założony przez muzyków Bitaminy, skupia się na muzycznej interpretacji poezji napisanej przez Piotra Sibińskiego. Wydawnictwo dostępne jest cyfrowo, a dodatkowo towarzyszy mu, dostępny fizycznie w naszym sklepie oraz stronie recytal.pl, tomik poezji „Uś”.

„Strunyk”, tak jak wcześniej WIERSZOKLETA, słowo czerpie z tomiku wierszy Piotra Sibińskiego „Uś”. Tym razem nie jest to jednak w pełni wyimprowizowana muzyka. Punktem wyjścia do każdego nagrania było krótkie zapoznanie się z tekstem i uzgodnienie nastroju kompozycji, natomiast całą resztę pozostawiono intuicji muzyków.

Ep „Strunyk” w serwisach streamingowych

Ep „WIERSZOKLETA” w serwisach streamingowych


W tomiku „Uś” Piotra Sibińskiego znajdziecie słowa poety, które stanowią warstwę liryczną obydwu projektów muzycznych.

„„Uś” jest akceptacją wszystkich zdrobnień, którym udaje się dojść do głosu w moim dorosłym życiu. Jest to zapis rozmowy Piotra z Usiem, w obecności zarówno wstydliwych słabości, jak i wzniosłych westchnień nad pięknem ludzkiego jestestwa. Najszczerzej jak to możliwe, po cichutku, powolutku, z zachowaniem umiaru, zdecydowałem się w końcu opowiedzieć sobie o sobie.”


Nagraniom z epek „WIEWRSZOKLETA” i „Strunyk” towarzyszą klipy. Pierwszy, do utworu „wsiórek” stworzyła Tamara Allina. Drugi, do utworu „w tempie kwiatów” nakręcił w czasie sesji nagraniowej i zmontował Dawid Kałuski.


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/wierszokleta.tm/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.