Wojtek Mazolewski Quintet. Zapraszamy na LIVE SPIRIT TOUR

Wojtek Mazolewski Quintetw nowym odświeżonym składzie zaprasza na serię koncertów w nowej niecodziennej formule pod nazwą LIVE SPIRIT.

Zamiast ruszać w trasę i grać pojedyncze koncerty zespół zaprasza na kilkudniowe rezydencje klubowe w kilku polskich miastach. Na początku będzie to Kraków i Katowice.

WMQ przywołuje najlepsze jazzowe tradycje rezydencji klubowych takich mistrzów jakEricDolphy, John Coltrane, Miles Davis. Albumy takie jak Miles Davis–„The Complete Live At The Plugged Nickel 1965”- unikalny dokument dwóch przedświątecznych wieczorów 1965 roku w chicagowskim klubie Plugged Nickel. Czy dwutygodniowa rezydencja Erica Dolphy’ego i Bookera Little’aw Five Spot w Nowym Jorku z roku 1961 zakończona albumemErica Dolphy At The FIVE SPOT dokumentujących jedną noc (16 lipca 1961 ) to wspaniały zapis witalności pasji i kreatywności tej muzyki.

I jeszcze przypomnijmy choćby jedną z ostatnich głośnych premier 2023 roku-album „Evenings at the Village Gate”, który jest dokumentem miesięcznej rezydencji artystycznej Johna Coltrane’aw legendarnym, nowojorskim klubieThe Village Gate, gdzie wraz z różnymi mutacjami swoich formacji prezentował legendarne „new things” nowego jazzu.

Po bardzo dobrze przyjętych koncertach nowego składu nafestiwalachWarsaw Summer JazzDays i Jazz na Starówce to będzie idealne dopełnienie nowego otwarcia. Ostatni studyjna płytaWMQnosi tytuł- „Spirit to All” i ukazała się 23 września w dwóch wydaniach. Polskie w WMQ Rec/E-Muzykai światowe w brytyjskiej wytwórni Whirliwind Records.

„Muzyka to piękny, oczyszczający rytuał. Quintetpotrafi być w tym głęboko, być razem i przekuć najgorsze doświadczenia w pozytywną energię.”-Wojtek Mazolewski

Krakowska/ Katowicka publiczność będzie miała okazje uczestniczyć powstawaniu nowej muzyki i nowej płyty WMQ na żywo.

Skład:

WojtekMazolewki–kontrabas

Marcel Baliński–fortepian

Piotr Chęcki–saksofon

Oscar Torok–trąbka

Tymek Papior–bębny

Podziel się swoją opinią ;)