Wolność według BARANOVSKIEGO i Tego Typa Mesa

W marcu tego roku BARANOVSKI i Ten Typ Mes zasiedli wspólnie na kanapie w programie Kuby Wojewódzkiego. Jeden z najbardziej cenionych polskich raperów opowiadał tam o swoim literackim debiucie. BARANOVSKI, świeżo po sukcesie hitowego „Czułego miejsca”, zaprezentował wówczas widzom zaaranżowaną na akordeon swoją wersję „Bellyache” z repertuaru Billie Eilish.
 
Wkrótce po programie obaj artyści postanowili nagrać wspólnie piosenkę.
Tak powstała „Wolność”, której uniwersalny przekaz brzmi szczególnie mocno i donośnie w kontekście aktualnych wydarzeń w Polsce.

Premierze singla towarzyszy wyjątkowy klip zrealizowany na ulicach Warszawy w piątek 30 października podczas największej, jak dotąd, manifestacji w proteście przeciwko aktualnej władzy i próbom odbierania podstawowych swobód obywatelskich w Polsce.
 
Autorką klipu jest nagradzana już za swoje realizacje młoda reżyserka Patrycja  Polkowska, na co dzień związana z projektem Papaya Young Directors.

“Pewnego dnia obudziłem się w świecie, w którym nie mogłem wyjść na ulicę, nie mogłem spotkać się z ludźmi, których bliskość jest dla mnie codziennością. Wtedy dotarło do mnie, jak bardzo proza mojego życia uzależniona jest od wolności. Postanowiłem to opisać. Do pełni szczęścia potrzebowałem innej perspektywy, a zarazem wzmacniacza przekazu. Na myśl przychodziła mi jedna osoba: Ten Typ Mes. Jego błyskotliwa analiza rzeczywistości towarzyszy mi od lat i często inspiruje. Mes przyjął moje zaproszenie i pomógł mi stworzyć jeden z najważniejszych utworów w mojej dotychczasowej karierze”. – Baranovski

“Zaproszenie Wojtka przyjąłem bez wahania, bo cenię samowystarczalnych singer- songwriterów. Mam nadzieję, że udało nam się wspólnie wnieść do polskiego popu kilka nieczęstych obserwacji. Od palenia papierosów po religię – kochamy tytułową wolność i badamy jej granice. Piosenka powstała już kilka miesięcy temu, w dniu premiery mamy więc balans między pesymizmem tekstu, a optymizmem, którym zarażają mnie ostatnio tłumy na ulicach”. – Ten Typ Mes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.