Wspomnienie Agnieszki Osieckiej w Programie Trzecim Polskiego Radia

Agnieszka Osiecka była słynną poetką i autorką tekstów piosenek. Małgośka, Białe zeszyty, Damą być, A ja wolę moją mamę to tylko niektóre tytułu wielkich przebojów, które wyszły spod jej pióra. Współpracowała z najbardziej znanymi polski muzykami: Marylą Rodowicz, Violettą Villas…

Teksty jej piosenek za sprawą swojej uniwersalności i kunsztu na zawsze zapisały się na kartach historii. Osiecka jest inspiracją dla wielu współczesnych twórców. Stała się ikoną polskiego środowiska muzycznego, dlatego ważnym jest, aby jej twórczość poznał każdy, również młodsze pokolenie.

Mamy kota na punkcie Osieckiej

Zapoznanie młodego pokolenia z twórczością znakomitej Agnieszki Osieckiej jest głównym założeniem akcji „Mamy kota na puncie Osieckiej” prowadzonej przez Program Trzeci Polskiego Radia.  W każdą niedzielę w godzinach 14-16 podczas audycji Romana Dziewońskiego „Do trzech razy nuta” możemy odkryć twórczość Osieckiej na nowo. Podczas audycji prezentowane są nie tylko jej najbardziej znane przeboje, ale również te nigdy nie odkryte, niedocenione. Dobór prowadzącego serii audycji poświęconych twórczością artystki jest nieprzypadkowy. Roman Dziewoński znał osobiście Agnieszkę Osiecką.

„Staram się pokazać Osiecką szerzej; przypomnieć słuchaczom, że pisała naprawdę różnorodne

rzeczy, przybliżyć mniej znane wątki jej twórczości. Agnieszka pięknie bawiła się polszczyzną, zabawy

słowem sprawiały jej wielką frajdę, co często nam umyka, kiedy słuchamy tych najbardziej

popularnych wykonań jej tekstów”

Roman Dziewoński

W ramach projektu „Mamy kota na osiecką” Program Trzeci Polskiego Radia organizuje również koncert z okazji 85 rocznicy urodzin poetki. Koncert odbędzie się w październiku. Szczegóły wydarzenia nie są jeszcze znane. Dokładniejsze informacje zostaną podane w najbliższych tygodniach przez program Trzeci Polskiego Radia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.