Wywiad z Anną Joachimiak – inicjatorką Sceny dla Kobiet

Scena dla kobiet to inicjatywa założona przez basistkę, animatorkę kultury Annę Bass. Ma ona na celu propagowanie muzyki tworzonej przez kobiety, ukazanie roli kobiet w muzyce współczesnej, a także promocję oraz wsparcie polskich artystek.

Aniu przybliż proszę ideę, która towarzyszyła Ci podczas pracy nad projektem scena dla kobiet ?

Anna Joachimiak: Idea, która towarzyszy mi od wielu lat to przede wszystkim wspierać artystów. Od lat pomagam muzykom w działaniach artystycznych jako menadżer, organizuję koncerty, eventy artystyczne, warsztaty, uczę. Zawsze z misją zaszczepiania miłości do muzyki oraz wspierania tych, którzy tą pasją żyją. Od roku, od kiedy powstała Scena dla Kobiet, działania ukierunkowane są już tylko na kobiety. To panie działające artystycznie staram się motywować do aktywnego działania, integrować, inspirować.

Obserwuje jak ten projekt krok po kroku się rozwija. Co Cię motywuje do działania?

AJ: Bardzo to miłe, dziękuję. Myślę, że przede wszystkim pasja i miłość do muzyki, a także poczucie wypełniania własnej misji życiowej. Poza tym uwielbiam pomagać, a sukces każdej z kobiet odczuwam jak swój własny, przynosi mi to ogromną radość i motywuje.

Logo projektu Scena dla Kobiet

Niedawno ruszyła Szkoła dla kobiet. Dla kogo jest dedykowany kurs oraz czego będzie można się tam nauczyć ?

AJ: Szkoła dla Kobiet jest moim autorskim szkoleniem, nad którym pracowałam przez ostatnie miesiące. Tworzyłam je z myślą o kobietach działających w branży muzycznej.

To kompendium wiedzy, które nie tylko przekaże esencję wiedzy branżowej, narzędzia które pozwolą sprawnie poruszać się w branży muzycznej ale także pomoże w odnalezieniu własnej drogi.

Szkolenie podzielone jest na 9 modułów tematycznych, na każdy miesiąc przewidziana jest praca nad innym zagadnieniem. Tematyka stricte branżowa ale i zagadnienia, które odnieść można do każdej branży kreatywnej, w tym m.in.​​​ budowanie marki osobistej, promocja artysty, współpraca z mediami, studiem nagraniowym, menadżerem, planowanie i organizacja tras koncertowych, aspekty prawne, budowanie strategii działania, strategii finansowych i wiele wiele innych.

Szkolenie ma dostarczać niezbędnej wiedzy do profesjonalnego ale przede wszystkim autentycznego działania na rynku muzycznym, wspierać w rozwoju osobistym, zawodowym i biznesowym.

Myślę, że jest to bardzo wartościowa i ważna pozycja dla osób, działających oraz chcących wejść na rynek muzyczny.

Projekt Scena dla kobiet, to nie tylko babska płyta, promocja twórczości kobiet, twoje rozmowy z artystkami ale również informacje o kursach czy szkolenia.Gdy idea Sceny pojawiła się twojej głowie, to spodziewałaś się, że będzie on tak ewoluował ?

AJ:Gdy sama idea się pojawiła i nie przyjęła jeszcze obecnego kształu, absolutnie nie wiedziałam co się dalej wydarzy i czy nie skończy się na jednym poście na fejsbuku, o którym wszyscy szybko zapomną.
Tak się nie stało.Oprócz duszy lekko artystycznej jestem mocno zdyscyplinowaną osobą. W początkowej fazie, czyli jesienią zeszłego roku ułożyłam strategie na najbliższy rok. Na tę chwilę przygotowany mam plan działania już na kolejne 3 lata i wiele kolejnych ciekawych projektów.

Czy wraz z wydaniem płyty, możemy spodziewać się trasy koncertowej ?

AJ: Pytanie z serii “trudne”. Mam nadzieję, że kiedy nasza branża powróci do normalnego funkcjonowania to i wydanie płyty i trasa promującą będą w zasięgu ręki i sfinalizowanie projektu “Babska Płyta” stanie się osiągalne i realne.

Czy planujesz zaprosić kolejne artystki, wokalistki do kolejnego projektu ? Jak można zacząć współpracę z Tobą ?

AJ:W międzyczasie pojawił się kolejny projekt – wydania utworu stworzonego online, wyłącznie przez kobiety, w którym wzięło udział blisko 20 kobiet z całej Polski. Powstał super utwór – “Kobiecy Głos”!

Kiedy tylko uporam się z pracą na Szkołą dla Kobiet, bo jest to największe moje przedsięwzięcie i wymaga ode mnie ogromnych pokładów nie tylko finansowych ale przede wszystkim czasowych, będę ze spokojną głową wzywała kobiety do kolejnych wspólnych działań muzycznych.

Żeby zacząć współpracę wystarczy napisać wiadmość mailowo, przez facebooka lub poprzez formularz na stronie.

Dziękuję za możliwość podzielenia się, a kobiety zapraszam na szkolenie, do wspólnych działań i muzykowania.

Podziel się swoją opinią ;)