Z miłości do winyli. [RECENZJA KSIĄŻKI]

Tomasz Olszewski 1978), Pan Winyl winylowy influencer, twórca koncepcji analogowego stylu życia. Pasjonat od wielu lat związany z branżą muzyczną ze względu na płyty winylowe, od których wszystko się zaczęło. W 2009 roku otworzyłem swój pierwszy sklep z winylami. Przez następne dziewięć lat był sprzedawcą i influencerem winylowym. Założył dwie największe grupy FB skupiające się na miłośnikach winyli. W tym samym czasie otworzył wydawnictwo muzyczne. Pracował jako manager artystów, dbał o ich PR, promocję w mediach społecznościowych oraz rozwój produktu muzycznego. Zajmuje się rozwojem rynku muzycznego łącząc świat tradycyjnych technologii tłoczenia winyli z nowoczesnymi rozwiązaniami jakie daje blockchain i tokenizacją. Jest prezesem firmy PolVinyl, tłoczni płyt winylowych i mennicy NFT.

Pan Winyl

Historia płyty winylowej od pierwszych wynalazków z XVI wieku po dziś! Od studia nagrań do kolekcji, od igiły po głośniki, od małego sklepu z winylami po tłocznię winyli! Opowiada Pan Winyl!

Ponad 300 stron o winylach – zdjęcia ciekawostki, anegdoty, niezwykłe postacie oraz historia Pana Winyla od kolekcji do tłoczni płyt!

Pan Winyl podjął się karkołomnego zadania, przybliżenia historii o winylach. Napisał książkę, która dostarcza nam sporej dawki wiedzy. Możemy dowiedzieć się z niej, nie tylko o samej muzyce, ale też o historii dźwięku oraz o sposobach na zatrzymanie chwili – rejestracji dźwięku. Poznajemy smakowite kąski z historii muzyki oraz dowiadujemy się, między innymi skąd wzięło się słowo – album .Publikacja Tomasza Olszewskiego to nie tylko historia pasji oraz miłości do muzyki odtwarzanej z gramofonu. To jest również kopalnia wiedzy oraz ciekawostek o muzyce, jej percepcji oraz nieprzemijającej pasji.

Książka o Winylach” jest świetną skarbnicą wiedzy dla osób zaczynających przygodę z kolekcjonowaniem winyli. Autor podaje nam konkretne rady, przedstawia rodzaje kolekcjonerów a także przedstawia listę prawdziwych perełek z polskiego rynku muzycznego. Na liście Pana Winyla liście znalazły się albumy takich zespołów jak: Cool Kids of Death, Róże Europy, Dżem czy Kazik.

W książce znajdziemy także wspaniałe historie prawdziwych pasjonatów analogowego słuchania muzyki. Pan Winyl porozmawiał między innymi z : Marcinem Bąkiewiczem (redaktor naczelny Antyradia) czy producentami sprzętu Hi- Fi : Jackiem Siwińskiem i Wiesławem Zawada.

Poza winylowymi historiami w książce znajdziemy garść niezbędnych informacji o tym jak zacząć prowadzić biznes winylowy oraz wnikliwe analizy polskiego rynku muzycznego z naciskiem na winyle.

Nie dajcie się nabrać, że jest to książka opływająca wyłącznie miłością do winyli i analogowego stylu życia. Autor nie bał się podjęcia tematu muzyki w kontekście nowych technologii. W jasny i przejrzysty sposób wprowadza czytelnika w świat WEB 3.0 oraz oraz przedstawia wizje winyli w dobie cyfryzacji świata.

Poza rzeczowymi informacjami znajdziecie tam wiele ciekawostek oraz historii prawdziwych pasjonatów. Jak raz wejdziecie w świat winyli, to już z niego nie uciekniecie. Wybierzcie ulubioną winylową płytę i zanurzcie się w lekturze tej fascynującej książki.

Premiera książki już na początku grudnia. Jest to świetny prezent dla każdego Winylomaniaka.

Książkę możecie kupić tutaj

Podziel się swoją opinią ;)