ZAGI wyrusza w swój „Kosmos”

Ostatnimi czasy kosmiczne tematy są bardzo na czasie. ZAGI nie pozostaje w tyle i samodzielnie organizuje swoją wyprawę w przestworzach.

„Kosmos” najnowszy singiel Zagi, pochodzący z jej niedawno wydanego albumu „Prześwit”. Znajdują się na nim piosenki, które stworzyła samodzielnie razem ze swoimi słuchaczami podczas lockdownu.

To bardzo emocjonalny utwór, który pomimo skromnej aranżacji z minuty na minutę ewoluuje z przestrzennej gitarowej ballady do poruszającego, dramatycznego finału poprowadzonego głosem. 

Zagi w „Kosmosie” pokazuje swoją wrażliwość i zupełnie inne, intymne oblicze swojej twórczości – niewyrażone dotychczas w jej poprzednich singlach. Artystka w przejmujący sposób pokazuje walory swojego wokalu i otwiera przed słuchaczem swoje myśli i uczucia.

„Każdy z nas przeżywa czasem osobisty dramat, który w wyobraźni rośnie do niewyobrażalnych rozmiarów. Często przez pryzmat własnego końca świata nie dostrzegamy albo nie chcemy dostrzegać, że jesteśmy częścią czegoś większego. Dla wielu takim dramatem okazał się lockdown, który zmusił do przewartościowania pewnych rzeczy w głowie. To smutne, że mamy skłonność do tego, by skakać sobie do gardeł, w momencie gdy powinniśmy się wspierać i wspólnymi siłami walczyć o lepsze jutro. Kosmos to wyraz głębokiego żalu i smutku na to co działo się przez ostatni rok – jak nie potrafimy ze sobą rozmawiać i jak każą nam walczyć o swoje prawa gdy jesteśmy zamknięci w domach.”

Zagi

Własnoręcznie stworzony przez Zagi teledysk do „Kosmosu” to animacja rysowana metodą poklatkową. Wideo stworzone jest z około 1500 rysunków i w bardzo nienachalny sposób podkreśla klimat utworu, dzięki czemu jeszcze bardziej możemy zatracić się w piosence.

foto główne A. Ambroziak

Podziel się swoją opinią ;)