Zespół Pozory publikuje drugi utwór.

Po debiutanckim “Posiadaniu”, pocztówce z Polski, zespół publikuje drugi utwór ze swojej pierwszej płyty. “Kasa” to jazgotliwy protest song inspirowany dorobkiem Jacka White’a.

Gitary grają unisono po to tylko, aby nagle zacząć na siebie ujadać w akompaniamencie sprzężeń i pisków. Całości dyryguje maszerujący rytm perkusyjny. Dynamika utworu daje poczucie silnego kontrastu, który docenią fani alternatywnego rocka i grunge’u lat 90’. Grzmiący główny riff zderza się z mantrycznymi, wprowadzającymi w trans refrenami (“hajs, pitacha, siano, pitos, kasa”).

Zespół Pozory / fot. materiały promocyjne

W zwrotkach zespół krytykuje zjawiska konsumpcjonizmu, “pracy dla idei” oraz “równych i równiejszych”. Grosze pojawiały się w przebojach Kazika (“12 groszy”) i Budki Suflera (“Za ostatni grosz”), a pieniądze były tematem jednej z piosenek musicalu “Metro”. Grzegorz Ciechowski przekraczając pewne tabu śpiewał nawet, że: “(…) piosenka jest pisana dla pieniędzy!” (Republika – “Mamona”). Piosenek o pieniądzach w polskiej muzyce nie brakuje i wiele można by jeszcze wymienić, jednak “Kasa” formacji Pozory stanowi uzupełnienie tej kolekcji i warto po nią sięgnąć.

Premierę kolejnego po “Kasie” utworu z płyty zespół Pozory zaplanował na 26 marca. Pozostała część płyty “Wahania” będzie publikowana w każdy ostatni piątek miesiąca aż do września 2021r.

Pozory – trio z Warszawy powstałe w 2019 roku. Zespół tworzy gitarową muzykę alternatywną z elementami elektroniki. M. Ochijewicz, M. Dawidczyk, J. Wojnar.

Teksty grupy to pozory nostalgii za drażami korsarzami i optymizmu, że miasto nie musi być toksyczne. Pozory poprzez muzykę chcą celebrować niedoskonałości i chaotyczny indywidualizm. Brzmieniowo inspirują ich m.in. Jack White i Arctic Monkeys.

Podziel się swoją opinią ;)