Zespół Skytruck prezentuje singiel “Moje miasto” promujący płytę “Lot na Marsa”

Zespół Skytruck to nietuzinkowa grupa muzyków, którzy pragną by rock na nowo rozkwitał w polskiej przestrzeni muzycznej. W swoich utworach zawarli mnóstwo mocnych riffów, tekstów bez tematów tabu, nawiązań do klasyki rocka, a także nowoczesnych brzmień. Piosenki Skytruck pobudzają słuchacza do ciekawych przemyśleń, w sprawny sposób łącząc przebojowość i rockowy charakter. 

Pierwsza miłość, paczka chipsów po szkole za 50 groszy, rozmowy z człowiekiem z “dźwięczną reklamówką” i psem pod pachą w centrum wsi/ miasteczka, przegrywanie płyt CD u pirata, pierwsze piwo w upalny dzień i konsekwencje tego czynu…

Członkowie Skytruck pochodzą z różnych stron kraju, ale wszyscy doświadczyliśmy podobnych rzeczy tam gdzie były nasze domy;

Lubię też uczucie, gdy poznajesz kogoś z drugiego końca kraju, i w rozmowie okazuje się np., że on też 15 lat temu siedział w samotności o 1:00 w nocy przy radio i słuchał tej samej audycji co Ty z muzyką rockową. To pokazuje jak muzyka łączy ludzi, gdzieś ponad ziemią.

I tak pewnego dnia pomyślałem, że na pierwszej długogrającej płycie Skytruck, musi znaleźć się piosenka – hołd dla ludzi i miejsc z naszej młodości, które nas ukształtowały. – Mówi lider, gitarzysta i producent zespołu, Tomek Boruch. – Z tym pomysłem zgłosiłem się do Kuby, i po kilku moich i jego próbach zmierzenia się z tym tematem, zaprezentował on tekst, który idealnie oddawał to co czułem. Taki szacunek do korzeni.

Dzień premiery płyty – 25 kwietnia 2022 niewątpliwie należał do Skytruck. Muzycy już o 8:00 rano stawili się w studio DD TVN by w specjalnych, kosmicznych strojach wykonać dla telewidzów utwór “Globalne Ochłodzenie”. Wyko ten możecie zobaczyć na stronie ddtvn.

Następnie, tego samego dnia Tomek, Kuba, Konrad, Mateusz i Przemek przemienili warszawski Dom Kultury Świt w statek kosmiczny i zabrali licznie zgromadzoną publiczność w podróż na Marsa. 

Wideoklip “Moje miasto” stanowi zapis i pamiątkę z całego dnia przygotowań do tego niezwykłego koncertu. Uwaga kamery skierowana jest na to, co w dobrym, zgranym zespole dzieje się między dźwiękami. Obejrzyj i poczuj niezwykłą atmosferę “Lotu na Marsa” przekazaną w piosence “Moje miasto“.

Podziel się swoją opinią ;)