“Zezowate Szczęście” Natalii Kukulskiej już w sieci

Natalia Kukulska prezentuje kolejny teledysk promujący album “Czułe struny”!

Płyta, która podbiła serca słuchaczy i listy sprzedaży właśnie pokryła się złotem. Tymczasem do sieci trafiło video, zrealizowane do utworu “Zezowate szczęście” czyli Mazurka F-dur op.68 nr 3 Fryderyka Chopina w aranżacji Adama Sztaby z tekstem Natalii Kukulskiej.

Utwór ten pełni na płycie wyjątkową rolę gdyż czuć w nim zabawę i dystans zarówno w sferze muzycznej, jak i lirycznej.

Adam Sztaba, pod którego batutą zabrzmiała nasza najwybitniejsza orkiestra – Sinfonia Varsovia, w charakterystyczny dla siebie sposób zabawił się formą, niejednokrotnie zaskakując, łamiąc rytm i zmieniając harmonię. Dzięki tym zabiegom trudno szukać teraz patosu, który znamy z oryginalnej kompozycji.

“Lubię to zderzenie z utworami, które ludzie znają w pewnym utartym brzmieniu. Najlepiej jak je znają dość dobrze, to wtedy ta zbitka z nową wersją podwójnie mocno działa. Pod warunkiem, że ta wersja jest dobrze wymyślona, dobrze zakomponowana, naturalna dla orkiestry, naturalna dla solisty.” – Adam Sztaba

To ekwilibrystyczne opracowanie symfoniczne zainspirowało wokalistkę do zabawy słowem i bezpośrednich nawiązań do formy i aranżacji.  “…Modulacji nie chcę tu, szukam opcji moll czy dur…”.

Tematem utworu jest też pech czyli tytułowe “zezowate szczęście” albo po prostu ironia losu, z której żartuje autorka. Nie ma więc lepszej daty dla premierowej publikacji teledysku niż w piątek 13! Na przekór i na szczęście! 

Spójną kontynuacją zabawy formą jest video z udziałem Natalii Kukulskiej i Adama Sztaby, zrealizowane przez Marcina Kopca z Mortvideo w przestrzeni Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie.To nie pierwsza współpraca wokalistki z tymi twórcami – Mortvideo zrealizował także teledysk do tytułowych “Czułych strun”, jak również w ramach programu “Kultura w sieci” odpowiada za realizację obrazu do koncertu “Czułe struny”, który od kilku dni można bezpłatnie zobaczyć na kanale youtube Natalii Kukulskiej.

A dla fanów tego wydawnictwa – kolejna dobra wiadomość. Niedługo na rynku ukaże się analogowa wersja albumu “Czułe struny”. Wyjątkowe, dwupłytowe wydanie będzie miało swoją premierę 4 grudnia. Winyl dostępny jest już w przedsprzedaży na  empik.com

Fot. Dominiki Malik

Podziel się swoją opinią ;)