Zremasterowany “Demon” zespołu Fatum dostępny na największych platformach z muzyką

Zremasterowany Demon zespołu Fatum dostępny na portalach z muzyką
Dobre bo polskie!! Zespół Fatum swoją działalność rozpoczął na początku lat 80’tych. Przez lata zapracował na miano jednego z lepszych zespołów rockowych tamtych lat. Po latach muzycy mają dla swoich fanów prawdziwą petardę!

Zespół FATUM po reaktywacji, która nastąpiła w roku 1993, wydaje płytę Demon. Stylistycznie podobną do wcześniejszych dokonań grupy, jednak sposób realizacji jak i same kompozycje to już zupełnie inna jakość. To wciąż ostry rock z pogranicza Hard & Heavy, jakże popularnego w tamtym czasie, ale pojawiło się wiele melodyki i niebywałej wręcz dbałości o szczegóły i smaczki produkcyjne.Płyta DEMON została zrealizowana w studio Winka Chrósta na przełomie lat 1992-1993. Gościnnie udzieliła się Kasia Kowalska która zaśpiewała wspólnie z Krzyśkiem Ostasiukiem w nagraniach: Demon, Moja Modlitwa, Deszczowa Piosenka, E-77, oraz sam Winnicjusz Chróst który zagrał świetne solo w nagraniu “Zamknięta W Moim Sercu”.W roku 2020 nastąpiła reedycja płyty “DEMON”. Materiał po reamsteringu w CASE STUDIO trafił do słuchaczy w czerwcu tegoż roku.

“Mastering lampowy pozwolił wydobyć z tego materiału niesamowite pokłady ciepłych dźwięków, świetne stereo i brzmienie instrumentów. Dał w pełni poznać rewelacyjną realizację miksu i produkcji całości wykonaną przez Tadeusza Mieczkowskiego. Pracując nad masteringiem wspólnie z Piotrem Bajusem mieliśmy dużo frajdy odkrywając ‘nowe’. Ta płyta to naprawdę dobra, solidna robota, zarówno realizatorska jaki i instrumentalna” .

Sławek Papis – CASE STUDIO

Album zarejestrowany w składzie: Krzysztof Ostasiuk – wokale, Piotr Bajus – gitary, Marek Makowski – instrumenty klawiszowe, Aleksander Żyłowski – gitara, basowa, Andrzej Sikora – perkusja

Nagrania FATUM wciąż są bardzo popularne, do dziś znajdują się na listach przebojów wielu rozgłośni radiowych.

Podziel się swoją opinią ;)