Zremasterowany „Demon” zespołu Fatum dostępny na największych platformach z muzyką

Zremasterowany Demon zespołu Fatum dostępny na portalach z muzyką
Dobre bo polskie!! Zespół Fatum swoją działalność rozpoczął na początku lat 80’tych. Przez lata zapracował na miano jednego z lepszych zespołów rockowych tamtych lat. Po latach muzycy mają dla swoich fanów prawdziwą petardę!

Zespół FATUM po reaktywacji, która nastąpiła w roku 1993, wydaje płytę Demon. Stylistycznie podobną do wcześniejszych dokonań grupy, jednak sposób realizacji jak i same kompozycje to już zupełnie inna jakość. To wciąż ostry rock z pogranicza Hard & Heavy, jakże popularnego w tamtym czasie, ale pojawiło się wiele melodyki i niebywałej wręcz dbałości o szczegóły i smaczki produkcyjne.Płyta DEMON została zrealizowana w studio Winka Chrósta na przełomie lat 1992-1993. Gościnnie udzieliła się Kasia Kowalska która zaśpiewała wspólnie z Krzyśkiem Ostasiukiem w nagraniach: Demon, Moja Modlitwa, Deszczowa Piosenka, E-77, oraz sam Winnicjusz Chróst który zagrał świetne solo w nagraniu „Zamknięta W Moim Sercu”.W roku 2020 nastąpiła reedycja płyty „DEMON”. Materiał po reamsteringu w CASE STUDIO trafił do słuchaczy w czerwcu tegoż roku.

„Mastering lampowy pozwolił wydobyć z tego materiału niesamowite pokłady ciepłych dźwięków, świetne stereo i brzmienie instrumentów. Dał w pełni poznać rewelacyjną realizację miksu i produkcji całości wykonaną przez Tadeusza Mieczkowskiego. Pracując nad masteringiem wspólnie z Piotrem Bajusem mieliśmy dużo frajdy odkrywając 'nowe'. Ta płyta to naprawdę dobra, solidna robota, zarówno realizatorska jaki i instrumentalna” .

Sławek Papis – CASE STUDIO

Album zarejestrowany w składzie: Krzysztof Ostasiuk – wokale, Piotr Bajus – gitary, Marek Makowski – instrumenty klawiszowe, Aleksander Żyłowski – gitara, basowa, Andrzej Sikora – perkusja

Nagrania FATUM wciąż są bardzo popularne, do dziś znajdują się na listach przebojów wielu rozgłośni radiowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *