17 minut – materiał z trasy Korteza HEJ WY 2019

Kortez w styczniu wyruszył w trasę HEJ WY podczas której zagrał 8 koncertów w 6 miastach. Podczas niektórych wydarzeń muzykowi towarzyszyła kamera, która zarejestrowała sceny z przygotowań i samego koncertu. W efekcie przy współpracy Agaty Traflskiej i Łukasza Mateusiaka powstał wyjątkowy obraz.

Film nagrywano w Łodzi (Klub Wytwórnia – 09.01), Warszawie (Palladium – 10.01), Gdyni (Teatr Muzyczny – 21.01), Bydgoszczy (Filharmonia Pomorska – 22-23.01) oraz ponownie w Warszawie (Palladium – 25.01).

Ten krótki reportaż pokazuje nam przygotowania Korteza oraz zespołu do występu. Ich wzajemne relacje i uczucia – stres, podniecenie, radość, trema, które mimo wielu odegranych wspólnie koncertów wciąż im towarzyszą. Pierwszy raz fani mają wgląd w sytuacje poza sceną oraz mogą zobaczyć jak liczny sztab ludzi pracuje nad zorganizowaniem eventu. Spostrzegawczy widzowie dojrzą tam min. Pawła Jóźwickiego i Agatę Trafalską oraz część ekipy Jazzboy’a i Good Taste Production (firma organizująca koncerty).

Reżyseria: Agata Trafalska i Łukasz Mateusiak, który odpowiada także za montaż.

Zespół w składzie: Łukasz Federkiewicz, Krzysztof Domański, Lesław Matecki, Jacek Lachowicz, Robert Kretzschmar.

Realizacja dźwięku: Michał Przytuła,

Światła: Krzysztof Broszkiewicz,

Kierownictwo sceny: Robert Szymański.

W obrazie wykorzystano utwory: “Kominy”, “Hej Wy”, “Dziwny sen” (LIVE), “Chodź na chwilę” (demo).


Ten film bardzo kojarzy mi się z piosenką, którą śpiewa Kortez – “Pocztówka z kosmosu”, bo te 17 minut to taki wgląd w jego  własny kosmos w który zabiera słuchacza za każdym razem podczas koncertu.


Zajrzyj po więcęj:

FB: https://www.facebook.com/kortezjazzboy/

Instagram: https://www.instagram.com/kortez_z/

www: http://www.jazzboy.pl

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCimvmT1AvCCZ0tbQpvAHphg