24-godzinny koncert — wyjątkowa inicjatywa Romana Wróblewskiego

To nie bicie kolejnego rekordu Guinnessa, niemniej trójmiejski artysta podejmie się nadzwyczajnego wyzwania. Roman Wróblewski zagra 24-godzinny koncert online, który zainauguruje równie niecodzienną kampanię crowdfundingową The Elements — let’s make it together!

Roman Wróblewski, tworzący pod własnym nazwiskiem oraz w ramach międzynarodowego kolektywu RW Trio ma już na swoim koncie dwa wydawnictwa z muzyką fortepianową — debiutancki album 3:47 AM z 2021 roku oraz Sun z 2022. Nie chcąc zaburzać tej systematyczności, pianista oraz kompozytor przygotowuje się do wydania swojej trzeciego albumu. Nie będzie to jednak zwyczajna płyta, a wyjątkowy muzyczno-wizualny projekt.

Nadchodzące wydawnictwo spod warsztatu Romana Wróblewskiego to spójny koncept album powstały w oparciu o teorię Empedoklesa dotyczącą czterech żywiołów — ziemi, wiatru, ognia i wody. Jego integralną częścią będzie krótkometrażowy film, zatytułowany The Elements, utrzymany w stylistyce filmu drogi z baśniowymi elementami. Całość zostanie zarejestrowana w trzech krajach: Polsce, Portugalii i Francji, a reżyserii filmu podjął się współpracujący już z Wróblewskim przy teledysku do utworu Big Hug, portugalski reżyser Andre Abrantini.

Całość produkcji zarówno filmu, jak i kolejnego solowego albumu Romana Wróblewskiego to koszt rzędu ponad 45 tysięcy euro, stąd artysta zdecydował się na zebranie potrzebnych środków dzięki kampanii crowdfundingowej, która podobnie jak cały projekt nie będzie zwyczajna. Akcję The Elements — let’s make it together! zainauguruje wyjątkowy 24-godzinny koncert, streamowany za pomocą platform YouTube oraz Facebook na cały świat. Podczas wydarzenia nie zabraknie specjalnych gości oraz nawiązań do tematyki żywiołów, a dużą część performance’u będzie stanowić premierowy materiał, w tym spotkania z samym reżyserem i występującymi w filmie aktorami.

Koncert rozpocznie się 2 kwietnia o godzinie 8.00. Roman Wróblewski zaprosi nas do swojego studia w Sopocie, skąd zaprezentuje przegląd wszystkich stylów, w jakich kiedykolwiek prezentował się na scenie: od klasyki, przez jazz, reggae/roots, neoklasykę, muzykę filmową i elektronikę, aż po śpiewane covery. Instrument, na którym zagra to stare pianino, które otrzymał 30 lat temu, kiedy dostał się do szkoły muzycznej, co ma nawiązywać do historii bohatera jego powstającego filmu. Całość kampanii, którą zapoczątkuje ten wyjątkowy 24-godzinny koncert, potrwa do 5 maja 2023 roku.

Link do streamu koncertu https://www.youtube.com/live/RsunOl7MCiM?feature=share


Roman Wróblewski — trójmiejski pianista, kompozytor, od blisko dwudziestu lat zaangażowany w wiele projektów muzycznych o różnorodnej stylistyce. Tworzył lub współtworzył dziesięć albumów studyjnych. Koncertował w Europie, Azji oraz na wielu festiwalach w Polsce m.in. Open’er Festival czy Przystanek Woodstock (zespół Enchantia). Jest kompozytorem muzyki do kilku filmów. Z dokumentem Rozkołys, którego premiera miała miejsce na Międzynarodowym Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2021 roku, wygrał kilka konkursów za granicą (m.in. Cold Hawaii Surf & Film Festival w Klitmøller, Dania) oraz zdobył nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego na Sopockim Festiwalu Filmowym w 2022 roku.

Podziel się swoją opinią ;)