28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami! [RELACJA]

12 stycznia- niby zwykła niedziela ale jednak niezwykła. Kolejny finał WOŚP już za nami. Kolejny raz Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kończy się rekordem, bowiem kwota deklarowana to 115.461.752!!! A to jeszcze nie koniec. Ostateczna kwota zostanie podana 8 marca.
Przypomnijmy na co w tym roku Orkiestra zbierała środki. Celem było zbieranie funduszy na zakup najnowocześniejszych  urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci.
Wciąż można wspierać orkiestrę, która tak naprawdę nie działa tylko ten jeden dzień w roku a działa praktycznie przez cały rok. Na https://siemashop.pl/możecie wciąż znaleźć wiele fantastycznych gadżetów z motywem wośp, na allegro wciąż działają różne aukcje, możecie również najprościej w świecie wysłać przelewem środki na konto orkiestry. Możliwości jest wiele a cel jakże wspaniały.
Zbiórka pieniędzy to jednak nie wszystko. W tym jednym dniu w roku, jak wszyscy powtarzają nie chodzi tylko o to ile kto wrzuci do skarbony. Chodzi o to jak wszyscy razem potrafimy się w jednym momencie zjednoczyć dla wielkiej sprawy jaką właśnie jest finał Wielkiej Orkiestry. Okazją ku temu były koncerty organizowane w całej polsce. Głównym i największym koncertem z okazji 28 finału WOŚP był koncert w Warszawie a raczej koncerty bowiem na scenie pojawiło się aż 12 artystów! Warszawską publiczność rozgrzewali:
-Majka Jeżowska Band
-Cyrk Deriglasoff
-Pablopavo i Ludziki
-Sidney Polak
-Jazz Band Młynarski- Masecki
-Daria Zawiałow
-Renata Przemyk
-Agnieszka Chylińska
-Łydka Grubasa
-Kwiat Jabłoni
-Ralph Kaminski
-Tulia

A oto i galeria w której możecie obejrzeć fotorelację z warszawskich koncertów:

This slideshow requires JavaScript.

Zdjęcia: Violet Shape Photo


W Warszawie oprócz energicznych, fantastycznych koncertów miało miejsce coś niesamowitego. W ramach symbolu solidarności z Australią, która obecnie walczy ze śmiercionośnymi pożarami, WOŚP z pomocą publiczności i pokojowego patrolu rozwinął ogromną flagę Australii. Zaraz potem został odsłuchany hymn narodowy Australii. Niesamowity widok prawda? Gest łapie za serce. Wciąż można wesprzeć Australię m.in. wpłacając środki na organizację, którą z całą pewnością zna każdy z was a mianowicie WWF.

Zbiórka na facebooku WWF Australia:  

https://www.facebook.com/donate/577898179456421/

Zbiórka na stronie internetowej WWF Australia:

https://donate.wwf.org.au/donate/koala-crisis/koala-crisis#gs.qb29b3


WIĘCEJ O FUNDACJI WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY:
FACEBOOK WOŚP
OFICJALNA STRONA FUNDACJI
TWITTER WOŚP


CZYŃCIE DOBRO. SIEMA!