[FOTORELACJA] Męskie Granie zagrało w Krakowie!

Zaskakujący występ aktora Jakuba Gierszała z MĘSKIE GRANIE ORKIESTRĄ, porywający show Bass Astral x Igo i powrót na scenę Męskiego Grania byłego dyrektora artystycznego projektu – O.S.T.R. – za nami drugi koncert w ramach dziesiątej, specjalnej trasy sponsorowanej przez markę Żywiec. W Muzeum Lotnictwa Polskiego nie brakowało doskonałej muzyki, a także sztuki w różnorodnej postaci, m.in. za sprawą instalacji artystycznej przygotowanej przez kolektyw PanGenerator.

Męskie Granie jest nierozerwalnie związane z Krakowem, w którym pojawia się od samego początku istnienia trasy. Ze względu na olbrzymie zainteresowanie miłośników muzyki, w tym roku projekt po raz pierwszy rozgościł się w Muzeum Lotnictwa Polskiego, aby umożliwić większej liczbie słuchaczy uczestnictwo w koncercie.

Jako pierwszy przed krakowską publicznością zaprezentował się Jamal, który niedawno powrócił z nowym albumem – „Czarny Motyl”. Następnie scenę przejęła Natalia Przybysz, hipnotyzująca swoim mocnym głosem. Ku zaskoczeniu gości w utworze „Sto lat” dołączył do niej Ralph Kamiński. Po 19.00 nastąpiła muzyczna zmiana klimatu. Przed publicznością stanął O.S.T.R., który tradycyjnie złapał świetny kontakt z zebranymi pod sceną. Raper wykonał m.in. „Chevy Impala” oraz „Miami”. Później w Krakowie zabrzmiał duet Bass Astral x Igo, który dzięki swojemu doskonałemu występowi w Żywcu w 2018 roku ze Sceny Ż trafił prosto na scenę główną. Muzycy w tym roku także nie zawiedli i porwali publiczność swoim występem, do którego zaprosili Krzysztofa Zalewskiego! Ok. 21.30 gitarowe granie na najwyższym poziomie zaserwował ØRGANEK. Tym razem do zespołu niespodziewanie dołączyła Misia Furtak, wykonując z muzykami utwór zespołu No Doubt „Hella Good”. Następnie w elektroniczne obszary zabrała słuchaczy NOSOWSKA. W Krakowie wystąpiła w duecie z Łoną, z którym wspólnie wykonali „Boje się”.

Wielkie emocje zapewnili również artyści grający na Scenie Ż. W Krakowie jako pierwszy zagrał Runforrest – laureat konkursu Męskie Granie Young. Następnie scenę przejął indie rockowy zespół Terrific Sunday, a później interdyscyplinarna artystka – Karolina Czarnecka. Koncerty na Scenie Ż zakończył koncert elektronicznego duetu Linia Nocna.

Największe emocje tradycyjnie wzbudził występ MĘSKIE GRANIE ORKIESTRY w składzie: Nosowska, Igo, Organek i Zalewski, którym na scenie towarzyszyli: Marcin Macuk, Michał FOX Król, Piotr Pawlak, Michał „Malina” Maliński oraz Bartek Pająk. Zespół wykonał m.in. utwory „Chcemy być sobą” Perfectu i „Długość dźwięku samotności” Myslovitz. Ku wielkiej radości publiczności w utworze „Wojenka” do muzyków dołączył aktor Jakub Gierszał. Na zakończenie artyści wykonali singiel promujący tegoroczną trasę – „Sobie i Wam”, w którym wtórował im kilkutysięczny tłum. 

Koncertom towarzyszyły spektakularne wizualizacje, za które odpowiadał Paweł „Spider” Pająk. Publiczność mogła także podziwiać inspirowaną muzyką artystyczną instalację stworzoną na potrzeby dziesiątej edycji Męskiego Grania przez kolektyw PanGenerator. To jednak nie koniec atrakcji, które czekały na nią podczas krakowskiego koncertu. Z okazji wielkiego jubileuszu na trasie pojawiło się muzeum Męskiego Grania, w którym można było posłuchać wszystkich singli w historii trasy.

This slideshow requires JavaScript.

Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/MeskieGranie/

Instagram: https://www.instagram.com/meskie_granie/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCkquAjPHABhLxaGWWCpTuSg

www: https://www.meskiegranie.pl/