7. singiel IVO i St. Elmo (który ujawnia się również jako utalentowany raper)!

Równy z równym to próba przebrnięcia przez trudy relacji partnerskiej i temat równouprawnienia. Metafory i bezpośrednie zwroty. Sen i jawa. Czy życie we dwoje „jak równy z równym i za pan brat” jest w ogóle możliwe? Wbijający się w głowę flecik, głos IVO, trapowy bit autorstwa St. Elmo, który ujawnia się również jako utalentowany raper zaskakując swoją szesnastką; oraz wciągający refren – to wszystko sprawia, że mimo trudnego tematu Równy z równym ma szansę stać się letnim hitem 2022.

IVO x St. Elmo – Równy z równym (źródło: IVO)

IVO to dziewczyna z bloków, songwriterka, pianistka i trener wokalny, a także… nadwrażliwa łobuziara.

Przez ostatni rok wydała SIEDEM autorskich singli: Bujaj się mała, Kot, Spokój, Biały wilk, fuEGO, Kiedyś to było i wreszcie Równy z równym. W marcu 2022 w klubie NIEBO odbył się koncert premierowy, na którym u boku IVO pojawili się wspaniali goście: BISZ i Fasola. Oprócz autorskich singli IVO wykonała również  serię #pomojemu, inspirowaną projektem Albo inaczej, gdzie z wybranych tekstów polskich raperów stworzyła nowe piosenki.

IVO – Bujaj się mała (źródło: IVO)

Na projekt składa się 11 utworów, do których powstały również teledyski. Całość dostępna na kanale IVO (YouTube). Dzięki aprobacie i uprzejmości samych twórców w streamie znalazły się: Iluzja Kacpra HTA i Gibbsa, Interpol Pro8l3mu oraz Poświęcić wszystko BISZa.


St. Elmo to producent i inżynier dźwięku znany ze współpracy przy projekcie Młode Wilki (produkcja utworów Hajlajf i Pierwszy Raz, miks utworów przy edycji 7 i 8) oraz produkcji dla The Blu Mantica, Fasoli czy Żanety Chełminiak. Jego prace charakteryzują się szacunkiem zarówno do starej, jak i nowej szkoły. Chętnie sięga po nieznane sample by wkrzesać z nich trochę 90’sowego, brudnego feelingu, nie bojąc się przy tym romansować ze współczesnym soundem i położyć tam troszkę miękkości r&b czy trapowej agresji.

W Równy z równym pokazuje, że poza skillsami producenckimi nie brakuje mu też umiejętności technicznych czy merytorycznych za mikrofonem. Jest to także zapowiedź jego częstszej obecności w roli rapera!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.