Franek Warzywa i Młody Budda zapraszają na “Grzybobranie”

Moje ciało gnije dla Ciebie!” – tak wybrzmiewają namiętne okrzyki Franka Warzywa, napędzane przez transujący beat Młodego Buddy, inspirowany brzmieniami Shygirl czy VTSS. Świeżo po ekscentrycznej wystawie “Napad na Bazar 2” w galerii Labirynt, Franek Warzywa i Młody Budda prezentują zupełnie inną, mroczniejszą odsłonę. Zafascynowanie grzybami doprowadziło ich do pasjonującej i płomiennej relacji, lecz nikt się nie spodziewał takich skutków ubocznych…

Na potrzeby teledysku oraz nadchodzących koncertów, artystka Jagoda Komorowska zaprojektowała muzykom unikatowe, grzybiarskie kapelusze, które będzie można podziwiać min. podczas pierwszej edycji festiwalu showcase’owym GREAT SEPTEMBER w Łodzi.


Dla Franka Warzywa istotne są trzy kwestie: zdrowy styl życia, sztuka partycypacyjna i uśmiech na buzi. Humor jest uniwersalnym środkiem wyrazu, poprzez który komunikuje ważne dla niego problemy. Zaangażowanie odbiorcy odbywa się w cyberprzestrzeni TikToka czy Instagrama, jak i fizycznych miejscach, takich jak warzywniak, bazar lub zapełniony klub podczas koncertu. Ważne jest stworzenie realnej relacji zachęcającej widzów i odbiorców do aktywnej partycypacji w procesie twórczym. Franek obecnie współpracuje z Młodym Buddą: tajemniczym producentem i instrumentalis†ą, który odpowiada za całą oprawę muzyczną utworów, razem też występują na żywo. W ich muzyce wszelkie ramy gatunkowe tracą sens: można usłyszeć zarówno wpływy hyperpopu, gitarowego emo jak i techno.

Podziel się swoją opinią ;)