ARS LATRANS Orchestra znów zaskakują

Nietuzinkowość projektu ARS LATRANS Orchestra jest powszechnie znana już od samego ich wejścia na polski rynek muzyczny. To zupełnie niesztampowe podejście do tworzenia i komponowania. Wyjątkowość tego projektu bierze się również z tego, że zespół zaprasza artystów na obozy kompozycyjno-twórcze, gdzie powstają nowe utwory.


Organiczność tego zespołu jest jego największym atutem, artyści i publiczność nigdy się nie nudzą czego upust można zaobserwować na licznych koncertach projektu. Projekt – Sztuka Miłości x Y2K – REWORKI to kolejne działania mające na celu – wyrywanie się schematom.

Do współpracy z całym projektem Stowarzyszenie ARS LATRANS zaprosiło wyjątkowychtwórców i producentów. Utwory z albumu ,,Sztuki miłości” w nowej odsłonie przygotowali: Dawid Płonka, SARAPATA, Szatt i Eurodanek

Założeniem działalności naszego kolektywu ARS LATRANS jest wspieranie i promowanie twórców, dlatego po wydaniu płyty Y2K wpadł nam do głowy pomysł, żeby zaprosić producentów wywodzących się z kompletnie innych stylów i środowisk. Chcieliśmy, aby każdy twórca odwzorował w muzyce swój indywidualny pomysł Przez to powstało coś wyjątkowego, pociągającego, zupełnie odmiennego niż utwory, które dotychczas wydawaliśmy.

Piotr Wykurz (Clock Machine, Jann, Dawid Tyszkowski)

Pierwszy singiel ARS LATRANS Orchestra x Dawid Płonka – I Fall Again (Y2K Rework) jest utworem kończącym płytę Sztuka Miłości, jednak tutaj, jego rework wdzięcznie rozpoczyna przygodę z zupełnie nowymi odsłonami piosenek ARS LATRANS Orchestry.

Rework autorstwa Dawida Płonki, nasycony motywem lat 2000 wzbudza ogrom różnorodnych uczuć w odbiorcy. Z jednej strony narastająca energia porywa w taneczną, kolorową otchłań, z drugiej, jak zawsze kojący wokal Runforresta, sprawia, że czujemy się bezpieczni w tym, co nowe i nieznane.

Podziel się swoją opinią ;)