“Szklana Kula” – Prawdziwa Ruda w debiutanckim singlu

“Szklana kula ” to pierwszy solowy singiel,  zapowiadający debiutancką płytę wokalistki Magdaleny Męcik występującej pod pseudonimem „Prawdziwa Ruda”.

Utwór ma dla artystki szczególne znaczenie, ponieważ stanowi ukłon w stronę wszystkich tych, którzy pogubili się w swoim życiu, stracili nagle sens, zamknęli się w sobie, przestali w siebie wierzyć, odebrano im poczucie własnej wartości, co sprawiło, że poczuli się niczym zamknięci w szklanej kuli – bez wyjścia. I chociaż bardzo chcieliby przebić tę ścianę szkła, to jeśli sami nie odnajdą w sobie siły, nikt za nich nie zrobi tego pierwszego kroku.

Utwór powstał, by dać nadzieję, siłę i wiarę w samego siebie i w to, że możemy osiągnąć wszystko, jeśli tylko tego chcemy. Nigdy nie jest za późno, by spełniać swoje marzenia.

Muzykę skomponował i wyprodukował Robert Madziarz – Sound Travel Studio, zaś autorkami tekstu są: Prawdziwa Ruda i Agnieszka Kuchnia-Wołosiewicz (poetka i pisarka).

Do piosenki powstał rownież teledysk, który wyprodukował Jurek Konieczek – DA STUDIO PRODUCTION.

Prawdziwa Ruda czyli Magdalena Męcik, 26 letnia wokalistka z Myszkowa. Rozwija swój talent wokalny od najmłodszych lat. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła już w szkole podstawowej, gdzie kształtowała umiejętności wokalne w chórze szkolnym. Jako nastolatka uczęszczała na zajęcia wokalne w Studio Piosenki w MDK Myszków pod okiem p. Tomasza Motylewskiego. Na swoim koncie Prawdziwa Ruda posiada także liczne występy tj. Dni Myszkowa czy też podczas Finału WOŚP. Uczestniczka wielu przeglądów i konkursów muzycznych. Zwyciężczyni Powiatowego Festiwalu Muzycznego im. Henryka Gmitra “Nasz Talent”. Na swoim kanale na YouTube umieszcza covery znanych polskich utworów. Od 2021 r. uczestniczka Studio Piosenki Metro w Częstochowie gdzie szlifuje swój talent wokalny pod okiem p. Zofii Szpikowskiej. Od kilku miesięcy wokalistka współpracuje z Robertem Madziarzem Sound Travel Studio gdzie między innymi powstają covery i autorskie utwory wokalistki. W roku 2023 stworzyła swoj pierwszy singiel “Szklana kula”.

Podziel się swoją opinią ;)