Album „Czerń i biel” Kleszcza już w sprzedaży

14 września br. do sklepów muzycznych w całej Polsce trafił nowy album Kleszcza. „Czerń i biel” to pierwszy solowy krążek muzyka. Poprzednie płyty, czyli „HorRYM JESTem” i „Cyrk na qłq”, raper nagrał wspólnie z producentem DiNO. Na świeżo wydanym krążku obok Kleszcza usłyszymy między innymi Rahima, Tymka i skład FBS.


Płytę dedykuję rodzinie, wszystkim zagubionym na palecie barw swoich emocji, a przede wszystkim żonie i synowi, którzy są jasną stroną mojej duszy – mówi Kleszcz. Z okazji premiery „Czerni i bieli” artysta przygotował szereg niespodzianek. Pierwszą z nich jest spotkanie autorskie, które odbyło się w katowickim domu strachów Delirium Horror House. Fani Kleszcza mogli porozmawiać ze swoim idolem, zdobyć jego podpis na najnowszym krążku oraz uwiecznić spotkanie na zdjęciu.


Tego samego dnia na MaxFloRecTV pojawił się kolejny teledysk promujący najnowszy album Kleszcza. Mowa tu o singlu „Intro (Czerń i biel)”. Klip zrealizowany został przez ekipę Ace of Art. Następną atrakcją zaplanowaną w związku z premierą płyty był koncert w zabrzańskim klubie CK Wiatrak, zorganizowany 15 września br., podczas którego artysta świętował swoje trzydzieste urodziny. Obok solenizanta na scenie pojawili się: Rahim, ekipa Fat Brutal Sound, Żyjoki z Kopruchem, Sit oraz Dejlu.„Czerń i biel” to trzecia w karierze Kleszcza płyta. Tym razem do współpracy przy nowym
wydawnictwie artysta zaprosił kilku producentów charakteryzujących się odrębnymi stylami. Bity na krążek stworzyli Stahu, DiNO, Viktor V, Doon oraz Greg. Wśród trzynastu premierowych utworów znajdują się produkcje lżejsze, przyjemniejsze w odbiorze, ale i trudniejsze, bardziej wymagające, nie zabraknie też szczypty nowatorstwa. W nagraniach wzięło udział wielu wyjątkowych gości, a wśród nich znaleźli się: Rahim, Tymek, FBS (grupa Fat Brutal Sound), Kopruch, Sit i Dejlu. Wydawnictwo promują single: „Mówili mi”, „Przestrzeń”, „Dużo nie wiem”, „Próba luster”„Pogarda”.


tekst: Anna Grabowska (MaxFloRec), Paulina Kalinowska


zajrzyj po więcej:
Kleszcz na Facebooku


fot. materiały prasowe MaxFloRec

Podziel się swoją opinią ;)