[RELACJA]”Kiedy dobrze jest Nam”-start Wiersz Ostatni Tour w Poznaniu

Wtorkowy wieczór przed telewizorem? Nie w Poznaniu! Wczoraj Kasia Lins razem z zespołem zagrała w klubie Blue Note swój pierwszy koncert z trasy Wiersz Ostatni Tour. Artystka promuje w ten sposób swój debiutancki album “Wiersz Ostatni”, którego premiera miała miejsce na początku roku.

Z racji pochodzenia Kasi (artystka urodziła się w Poznaniu) w klubie oprócz fanów jej twórczości nie zabrakło również przyjaciół i rodziny. W tak sympatycznym gronie, kilka minut po godzinie 20 na scenie pojawił się czteroosobowy zespół (Karol Łakomiec, Zuza Kłosińska, Agnieszka Bigaj oraz Wiktoria Jakubowska) na czele z gwiazdą główną wieczoru – Kasią. Wszyscy prezentowali się pięknie – ubrani w kolory przewodnie czerń i czerwień oraz piękna Kasia w charakterystycznym kapeluszu i z burzą loków. Na scenie nie zabrakło również czerwonych róż, które zostały umocowane przy każdym mikrofonie. Koncert zaczął się od piosenki “Hollow Words”, która idealnie wprowadziła publiczność w wyjątkowy klimat materiału z płyty. Tak więc nie zabrakło mieszanki rocka, soulu, jazzu i odrobiny country – dla każdego coś dobrego 🙂

Oprócz singli promujących najnowsze wydawnictwo wokalistki takich jak tytułowy “Wiersz Ostatni”, “Kiedy dobrze jest Nam” czy “Save me boy” publiczność miała też okazję usłyszeć wzruszające wykonanie, z mocniejszym brzmieniem niż oryginał, coveru zespołu Maanam pod tytułem “Kocham Cię Kochanie moje”, którym Kasia oddała hołd zmarłej Korze. Lins wróciła również do piosenki “These Days”, której dawno nie śpiewała publicznie. Natomiast “Dawno” artystka wykonała wspólnie z Karolem Łakomcem (na płycie towarzyszy jej Łukasz Lach z zespołu L.Stadt), który oprócz wsparcia muzycznego na scenie jest też odpowiedzialny za teledyski nagrane do piosenek artystki.

Mimo pierwszego koncertu klubowego z trasy wokalistka szybko nawiązała kontakt z publicznoscią, która z chęcią odśpiewywała wspólnie piosenki. Nie zabrakło też wspominek z czasów młodości Kasi – konkretnie 18 – nastych urodzin, które, co ciekawe, również odbyły się w klubie Blue Note.

Po wielu rockowych brzmieniach wymieszanych z country, na finał zabrzmiały spokojniejsze utwory: “Słowa Proste” i “Odchodząc”. Jednak koniec to jeszcze nie był – fani głośnymi oklaskami szybko zachęcili muzyków do ponownego wejścia na scenę.  Na bis Kasia ponownie zaśpiewała “Wiersz Ostatni”, który z ogromną siłą wyśpiewała cała publiczność. Potem jeszcze raz podziękowała swojemu zespołowi oraz wszystkim obecnym za udział.


W planach koncertowych Kasia ma również min. Sopot, Szczecin, Gorzów Wielkopolski, Toruń, Warszawę, Wrocław, Kraków oraz Rzeszów (czytaj więcej).


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/kasialinsofficialpage/?ref=br_rs

www: http://kasialins.com/

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCS2gXLVdubQjIqZQw59VjvA

Podziel się swoją opinią ;)