ALHENA i ATAN razem na jednej scenie

21 października na wspólnym koncercie “Rock Now. Rock the Night” w klubie Eljazz w Bydgoszczy wystąpią zespoły ALHENA i ATAN.

Założona w 2010 roku przez grupę utalentowanych i doświadczonych instrumentalistów, bydgoska ALHENA powstała z pasji i potrzeby tworzenia. Muzyka zespołu to swoista mieszanka rockowo-metalowego grania, łączącego w sobie elementy rocka i metalu progresywnego z wpływami klimatycznego art rocka i akcentem metalu symfonicznego. Progresywny pierwiastek w twórczości zespołu widoczny jest zwłaszcza w wielowątkowych i bogato zaaranżowanych kompozycjach oraz kunsztownych i melodyjnych gitarowych solówkach, doskonale prezentujących się na tle głębokich i wirtuozerskich partii klawiszowych. Wrażenie niesamowitości potęguje dodatkowo sekcja rytmiczna, a dopełnieniem całości jest silny żeński wokal Dominiki Kapuśniak, której wokalne harmonie dodają muzyce ALHENY pewnej majestatyczności. Ich mocną i wyjątkową muzykę najlepiej oddają koncerty na żywo.

Obecnie ALHENA pracuje nad materiałem na kolejny krążek długogrający. Plan jest taki, aby drugą płytę wydać na początku przyszłego roku. Natomiast pod koniec tego roku ukaże się singiel promujący nowy album.

ATAN to zespół rockowo-metalowy z Londynu, założony w 2020 roku przez Andrzeja Czaplewskiego – gitarzystę i kompozytora oraz Claudię Moscoso – wokalistkę i autorkę tekstów. Do współpracy z ATAN został zaproszony Jerry Sadowski (perkusja), z którym Andrzej dzielił już wspólnie scenę, grając w latach 2011-2014 w pochodzącym z Cape Town (RPA) zespole The Spindle Sect. Szeregi ATAN zasilił również basista Marcin Palider. W kompozycjach zespołu odnajdziemy wpływy różnych stylów muzycznych – od soulowej Sade przez prog, na tech metalowym Meshuggah skończywszy. Całość zblendowana w niepowtarzalny styl ATAN.

ATAN to intrygujące harmonie wokalne, ciężkie riffy 7 i 8-strunowych gitar, solidny groove sekcji rytmicznej, wsparty ciekawymi, nieparzystymi podziałami rytmicznymi. Zespół pod koniec października wyrusza w trasę koncertową z Riverside w ramach polskiej edycji ich “ID.Entity Tour 2023”.

Podziel się swoją opinią ;)