Animowany klip do “Ikara” Wiktora Waligóry już dostępny

Artysta jest odkryciem tegorocznego Męskiego Grania. Jak wysoko odleci w swoim solowym projekcie?

Wiktor Waligóra to młody wokalista z Krakowa, który zwrócił na siebie uwagę coverami piosenek publikowanych na YouTube. Na tyle, że gościnnie na jego kanale zaśpiewali Natalia Przybysz i Dawid Tyszkowski. W 2023 roku wydał swój pierwszy singel – piosenkę „Przypomnieć nas” – która otworzyła nowy rozdział w jego muzycznej przygodzie.

Muzyka jest mu bliska od dziecka. Poza świetnym wokalem artysta gra też na gitarze i jest wprawionym pianistą. Nie jest to jednak jego jedyna pasja – od lat gra również w piłkę nożną, co zaowocowało rocznym wyjazdem do Stanów do amerykańskiej klasy sportowej. Wyjazd w młodym wieku spowodował, że bardzo szybko dojrzał i rozwinął swój mocny, zawzięty charakter.

Teraz Wiktor jest uczniem klasy maturalnej krakowskiego liceum. Łączy naukę ze światem muzyki – tworzeniem własnych utworów, koncertowaniem i pracą nad singlami w ramach wydawnictw znanych polskich artystów. I robi to z powodzeniem, dzięki czemu dostrzegły go czołowe festiwale.

Jest odkryciem tegorocznego Męskiego Grania, gdzie pojawił się zarówno w ramach projektu Wodecki Twist, jak i z orkiestrą Miuosha. Nagranie z jego występu obejrzano na kanale festiwalu już ponad milion razy!

Wiktor wystąpił w tym roku również na Great September, gdzie zachwycił publiczność swoim solowym materiałem. Media pisały o jego koncercie:

Jeśli miałbym założyć się o duże pieniądze, który z uczestników tegorocznego Great September narobi za chwilę zamieszania, postawiłbym na tego młodzieńca z Krakowa. Co za głos! Po wejściu do klubu, w którym trwał już koncert Wiktora, szczęka opadła mi na kilka ładnych minut

Jędrzej Słodkowski, Wyborcza.pl

„Ikar” stanowi pełnoprawny start pierwszego projektu wydawniczego Wiktora. Poruszający utwór został napisany przez samego artystę, który mimo młodego wieku tworzy muzykę bardzo dojrzałą i emocjonalną. Całość dopełnia mocny głos Waligóry, który zachwyca zarówno na żywo, jak i w wersjach studyjnych. Choć to dopiero początek jego kariery, z pewnością już niedługo usłyszy o nim cała Polska. Premierze, towarzyszy teledysk w postaci rysowanej odręcznie animacji poklatkowej autorstwa Pawła Franika.

Podziel się swoją opinią ;)