ANITA LIPNICKA „Jak na filmach”: Premiera drugiego singla z albumu „Śnienie”

Piosenka jest wspomnieniem płomiennej, krótkotrwałej relacji między dwojgiem ludzi, ujętym „na chłodno” z perspektywy minionego czasu.

Wielokrotnie zastanawiałam się w życiu, co sprawia, że zdarza nam się wchodzić w związki nierokujące żadnych nadziei na przyszłość, na które nie ma przestrzeni ani szans na to, by mogły się spełnić, zrealizować. Pomyślałam, że to dobry temat na piosenkę. Okazuje się, że człowiekowi często nie wystarcza proza zwykłej egzystencji, także w obszarze miłości. Wszyscy nieustannie szukamy szczęścia, gonimy za tym, co niedoścignione, wyobrażając sobie, że trawa jest bardziej zielona gdzieś indziej. Jesteśmy w stanie zapłacić wysoką cenę za to, by choć przez chwilę kochać, pragnąć i tęsknić, jak robią to bohaterowie z naszych ulubionych książek czy filmów.

Tak o piosence opowiada Anita Lipnicka. Utwór jest owocem kontynuacji współpracy artystki z Olkiem Świerkotem, z którym wcześniej stworzyła i nagrała piosenkę „Amsterdam”.

Singiel „Jak na filmach” w serwisach streamingowych: https://e-muzyka.ffm.to/anitalipnickajaknafilmach

Premiera albumu „Śnienie” planowana jest na 20 października 2023. Anita Lipnicka mówi o nim:

Album rodził się nieśpiesznie. Pierwsze piosenki napisałam jeszcze w okresie pandemii, inne przyszły później, niektóre z nich całkiem niedawno. Płyta będzie więc niezwykle różnorodna. Nie zabraknie na niej cukru ani soli. Będzie do czego potańczyć i przy czym popłakać. Znajdziecie na niej bowiem cały wachlarz emocji! – tak Anita zapowiada swój nowy krążek.

Tym razem artystka zaprosiła do współpracy nad materiałem kilku producentów. To była robota patchworkowa, stanowiąca wypadkową energii wszystkich zaangażowanych w jej powstanie cudownych ludzi! – opowiada.

Za brzmienie części materiału odpowiedzialny jest wspomniany wyżej Olek Świerkot, kilka piosenek wokalistka stworzyła z Archie Shevsky’m, kojarzonym m.in. z produkcji Natalii Szroeder. Pozostałe utwory z albumu artystka wyprodukowała wspólnie z Piotrem Świętoniowskim, członkiem jej stałego zespołu, z którym od lat występuje na koncertach.

Płytę z autografem zamówić można w preorderze na oficjalnej stronie Anity: https://www.anitalipnicka.com/

Premierze albumu, towarzyszyć będzie trasa koncertowa. Jej pierwsza część zaplanowana została na listopad i grudzień 2023.

Poprzednie trasy artystki, jubileuszowa „Intymnie” oraz „O miłości”, to blisko sto wyprzedanych koncertów, zagranych w całej Polsce. To spotkania z muzyką, wrażliwością Anity, subtelną grą świateł i magiczną scenografią, do której wokalistka zdążyła już przyzwyczaić swoich fanów. Nie inaczej będzie przy trasie „Śnienie”. Na razie Anita nie chce jednak zdradzać za dużo szczegółów, by zostawić element zaskoczenia dla widzów, gwarantuje jednak, że będą… wniebowzięci.

Podziel się swoją opinią ;)