Anna Rusowicz i Kuba Badach łączą siły we wspólnym utworze

Kolejny singiel zapowiadający nową płytę Anny Rusowicz może być wskazówką, w jaką stronę idzie Artystka, pozostając konsekwentnie sobą. Tym razem Annie towarzyszy Kuba Badach – właściciel jednego z najciekawszych męskich głosów na rynku.

Anna Rusowicz tekst do „Ciebie kochać chcę” napisała z wiarą, że miłość jest w nas zawsze i nikt nie jest w stanie nam jej odebrać. Muzykę do tego utworu niosącego ważne dla niej przesłanie skomponowała wspólnie z basistą swojego zespołu, Marcinem Jadachem.

Od początku pisania duetu nie o miłości, ale o kochających się ludziach, Rusowicz myślała o wspólnym zaśpiewaniu piosenki z Kubą Badachem. Anna i Kuba wielokrotnie występowali razem, w programach z twórczością innych artystów. Oboje się lubią, mają podobną wrażliwość muzyczną, a ich nietuzinkowe głosy świetnie współgrają. Wielka była więc radość Anny, kiedy Kuba po pierwszym wysłuchaniu demo „Ciebie kochać chcę” bez wahania przyjął propozycję, a żadne inne zobowiązania, któregokolwiek z nich nie stanęły na przeszkodzie realizacji zamiaru.

Praca w studiu z wymagającym i dbającym o każdy szczegół Badachem była dla budującej wiele na emocjach Rusowicz nie lada wyzwaniem, ale efekt przerósł oczekiwania obojga. Powstał magiczny duet – wszystko tu płynie, jak gdyby nie było nic bardziej naturalnego, niż opowieść o szczęściu prawdziwym:

Rozpalona noc, kolorowy dzień

Wszystko śpiewa, że

Ciebie kochać chcę!

Po wydanym w marcu 2023 singlu „Tobie” zamykającym dotychczasowy etap życia tak osobistego, jak i artystycznego Anny, Rusowicz zaprosiła najpierw Kubę Badacha, a teraz razem z nim słuchaczy w podróż perspektywicznie optymistyczną.

Przy okazji Artystka daje wskazówkę, jaka może być jej nowa płyta. Na pewno mniej ascetyczna w wyrazie, niż można by oczekiwać. Oldskoolowa, rockowa estetyka, z której znana jest Rusowicz, została wzbogacona o zaskakujące, współczesne elementy (jak na przykład partia skrzypiec), ale kiedy słyszymy głos Anny, nie ma wątpliwości, że to ta sama Rusowicz, która nic nie udaje ani przed sobą, ani przed słuchaczami. I proponuje: „Posłuchajcie, jak chciałabym żyć. To o tym są te dźwięki i słowa.”

Utwór „Ciebie kochać chcę” został nagrany w łódzkim Tonn Studio. To kolejny utwór nagrany analogowo, na taśmie magnetofonowej, rejestrującej wykonanie od początku do końca, bez dogrywania jakichkolwiek fragmentów, czyli tak zwaną „setką”.

Podziel się swoją opinią ;)