APOCALYPSE AFTERPARTY TOUR – Ania Leon i Bokka we wspólnej trasie

BOKKA – autorzy muzycznej wizji końca świata w postaci albumu “Blood Moon” oraz dark pop’owe odkrycie 2022 roku – Ania Leon, łączą siły podczas wspólnych koncertów. “Apocalypse Afterparty” to zarówno wydany w listopadzie singiel zapowiadający projekt, jak i wciągająca, emocjonująca i alegoryczna wizja świata po apokalipsie, a jednocześnie artystyczne antidotum na niespokojną rzeczywistość. BOKKA i Ania Leon pojawią się w ramach trasy koncertowej w kilku polskich miastach.

Ania Leon to wokalistka, która przeciera w Polsce dark pop’owe szlaki – jej mroczne, elektroniczne brzmienia oraz intrygujące, pisane po polsku teksty zwróciły już uwagę wielu słuchaczy i dziennikarzy muzycznych. W czerwcu 2022 roku ukazał się pierwszy album artystki pt. “Łezki”, promowany przez utrzymane są w dusznym, elektronicznym klimacie dark pop świetnie przyjęte single “Łezki”, “Tańcz”, “Chemistry” i “Przypadki”.
Ania Leon swoje  pierwsze szlify zdobywała w Los Angeles – studiując Vocal Performance na Musicians Institute College of Contemporary Musi, którą ukończyła z wyróżnieniem. Od momentu swojego debiutu zdążyła zachwycić publiczność festiwalu Open’er Salt Wave, Soundedit,  Męskiego Grania czy Letnich Brzmień, a także czytelników Vogue Polska czy K MAG.

BOKKA jest jednym z najbardziej niesamowitych zjawisk na polskiej scenie. Mają na koncie 4 świetnie przyjęte albumy, 2 nominacje do Fryderyków, a ich twórczość polecało wiele zagranicznych mediów – w tym magazyn Pitchfork, dzięki czemu koncertują również poza granicami kraju. W 2022 roku BOKKA powróciła w nowej odsłonie prezentując tajemniczy i  apokaliptyczny album “Blood Moon”. Zespół został doceniony m.in. za wizualną oprawę – klip do utworu “Walk on A Wire” jako jedyny z Polski zyskał nominację Camerimage, został wyróżniony podczas Berlin Music Video Awards, a także wygrał główną nagrodę Grand Prix Polish Music Video Awards.


Apocalypse Afterparty Tour odbędzie się w marcu 2023 roku i w ramach tych koncertów BOKKA wraz z Anią Leon odwiedzą Bydgoszcz, Siemianowice Śląskie, Gdańsk, Białystok oraz Kraków. Bilety są już w sprzedaży.

Harmonogram trasy:
04.03.2023 – Bydgoszcz, Fabryka Lloyda
11.03.2023 – Siemianowice Śląskie, Siemianowickie Centrum Kultury
17.03.2023 – Gdańsk, Stary Maneż 
24.03.2023 – Białystok, Zmiana Klimatu 
26.03.2023 – Kraków, Forty Kleparz

Podziel się swoją opinią ;)