ARS LATRANS Orchestra znów zaskakuje niekonwencjonalną formą i tematyką

Najnowszy, poruszający singiel – Petty Souls – opowiadający o utracie i przemijaniu, przeniknie do serc największych twardzieli.

Jak podkreślają twórcy projektu – sam pomysł na temat tegorocznej edycji Festiwalu (przygotowanego przez Stowarzyszenie ARS LATRANS oraz ARS LATRANS Orchestra) przyszedł naturalnie z potrzeby serca.
W dzisiejszym rozpędzonym świecie opartym na szybkich, niekoniecznie głębokich relacjach i płytkich doznaniach, zapominamy o tym co jest naprawdę ważneChcieliśmy się na chwilę zatrzymać. Spojrzeć na siebie z innej perspektywy.

Razem z orkiestrą tworzymy pewien model nowoczesnej rodziny w której dbamy o siebie wzajemnie i wspieramy się również poza artystycznymi relacjamiJak podkreśla Piotr Wykurz – lider muzyczny projektu ,,Początkowy zamysł projektu ARS LATRANS Orchestra był taki, by zmieniać wszystkich twórców co rok. Jednak przy pierwszym projekcie (który koncertować będzie do końca tego lata) tak się ze sobą zżyliśmy, że postanowiliśmy kontynuować projekt w cyklu dwuletnich rotacji. Mimo że na jesieni przyjdzie czas by tacy artyści jak OdetRunforest czy Gypsy and The Acid Queen, Nikodem Dybiński, Jakub Wojtas – poszli swoją własną autorską ścieżką – mamy nadzieję, że w przyszłości stworzymy jeszcze niejeden projekt.”

Ta wizja artystyczna cały czas się buduje. Nie chcemy mieć określonych form i norm, żeby się nie zamykać, a być otwartym na kreatywne i twórcze rozwiązania. Naszą działalność ma docelowo pokazywać i promować nowe twarze, artystów którzy dopiero wkraczają na nasz rynek.
Potencjał jaki drzemie w nowym składzie jest niesamowity. Nie możemy się doczekać kiedy pierwszy raz staniemy razem na scenie, czyli na premierze tematu NOIR – 21.10.23 w Krakowie razem z wokalistami Miłoszem Szefnerem, Tonym Yoru, Karoliną Szałaśny, Martyną Baranowska, koko die oraz nowymi muzykami w składzie – Radkiem Baranowskim i Marcinem Włodarczykiem.

ARS LATRANS Orchestra to projekt, który daje artystom szansę na współpracę i eksplorację nowych możliwości twórczych. Poprzez połączenie różnych dziedzin i tematów przewodnich, projekt tworzy unikalne doświadczenia artystyczne, które inspirują i dotykają serca publiczności.
Jedno jest pewne – na pewno nie idziemy utartymi schematami. Jesteśmy w tym organiczni, płynni i prawdziwi. Takie jest całe Stowarzyszenie ARS LATRANS  i Orkiestra.

ARS LATRANS Facebook Instagram YouTube Spotify

Podziel się swoją opinią ;)