„Astronomia poety. Baczyński” w wykonaniu Meli Koteluk & zespołu Kwadrofonik teraz do posłuchania na winylowym krążku

Trzy lata po ukazaniu się wyróżnionej nagrodą Fryderyk płyty „Astronomia poety. Baczyński”, ukazuje się winylowa wersja tego albumu.

Mela Koteluk i Kwadrofonik wzbogacili wydawnictwo o wersję koncertową całkowicie nowej, dotąd nigdy nie publikowanej piosenki „Madrygał” na podstawie wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego o tym samym tytule.
Ten sześciominutowy, rozbudowany utwór wyrósł z potrzeby dopełnienia całego albumu i podsumowania go. Aranżacja, pomimo minimalnego instrumentarium daje wrażenie wręcz symfonicznego brzmienia, w którym wyraziste słowa poety rozwijają się jak hymn. “Madrygał” zarejestrowano na żywo 8 listopada 2021 roku podczas koncertu w ICE Kraków.

Każdy egzemplarz tego wyjątkowego i niezwykle eleganckiego winyla został własnoręcznie podpisany przez Melę Koteluk i Bartka Wąsika.
Autorem projektu graficznego płyty jest Mariusz Mrotek.

Zamów winyl

Przypomnijmy, że album “Astronomia poety. Baczyński” ujrzał światło dzienne w 2020 roku i powstał w ramach 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego Muzeum Powstania Warszawskiego. Wybór poezji, kompozycje i koncepcja muzyczna projektu były wspólnym dziełem Meli Koteluk i Bartka Wąsika z Kwadrofonika, który jest również autorem aranżacji. 
 
Od samego początku przyświecała nam intencja, by pokazać Baczyńskiego jako pacyfistę i mistyka, człowieka zakochanego w życiu. Zdołaliśmy odtworzyć czyste i jasne oblicze Krzysztofa oraz zwrócić uwagę na niezwykłą wrażliwość i uniwersalność jego twórczości. Zdaje się, że jego błyskotliwe spostrzeżenia na temat świata i ludzi wynikały bardziej z wybitnego zmysłu obserwacji i intuicji niż z doświadczenia życiowego, które zostało tak wcześnie przerwane –
 mówili wówczas artyści.

Podziel się swoją opinią ;)