Basia Hetmańska z premierą albumu EP

Właśnie dziś, tj. 8 czerwca br., światło dzienne ujrzała cyfrowa odsłona albumu EP Basi Hetmańskiej zawierającego zestaw pięciu utworów czerpiących pełnymi garściami z nurtu muzyki elektronicznej. Wydanie wersji fizycznej zaplanowano na koniec czerwca.


Z okazji premiery krążka już za tydzień, czyli 15 czerwca, w Volvo Car Warszawa odbędzie się specjalny koncert premierowy. Początek występu wyznaczono na godzinę 20.


Basia Hetmańska to artystka, która w 2009 roku rozpoczęła zmasowany szturm na rodzimą scenę klubowo-popową. Wszystko za sprawą coveru piosenki „Wszystko czego dziś chcę”, wykonywanej oryginalnie przez Izabelę Trojanowską. Od 2010 roku Basia wyjeżdża na trasy koncertowe do Azji, koncertując między innymi w Chinach, Mongolii i Korei. Brała udział w wielu polskich festiwalach, takich jak, Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, Bydgoszcz Hit Festiwal, Eska Music Award, Hity na Czasie Radia ESKA czy VIVA Comet. Na swoim koncie ma trzy płyty. Teraz wraca w nowej odsłonie, łącząc elektronikę z dźwiękami alternatywnymi. Gwarantuje, że materiał ten będzie wielką niespodzianką dla słuchaczy.


Zawsze gdzieś w głębi mojego serca grała właśnie taka muzyka – mówi Basia Hetmańska. – Często wybierałam się w rejony alternatywnych dźwięków połączonych z elektroniką. W pewnej chwili poczułam, że już dosyć tego milczenia, że mam w sobie tyle muzyki i słów, że to moment, aby się nimi podzielić. Siadałam, pisałam, na początku bez przekonania i z lekkim niepokojem. Jednak słowa zaczęły wychodzić coraz odważniej. Powstawały całe ciągi zdań. Wiedziałam, że wraca dobry czas. Zaczęłam pisać coraz szybciej i więcej. Tak powstały teksty na moją EP-kę. Ukryła się w nich miłość, o którą trudno walczyć, pewność siebie, której tak wszyscy potrzebujemy. Piszę o niezależności, o kruchości życia i świecie, który nas zaskakuje.

Muzycznie spotkałam się kolejny raz z Michałem Kushem, z którym łapiemy idealne porozumienie. Michał dał mi ogromne mentalne wsparcie, którego potrzebowałam na tym etapie tworzenia. Nasze dźwiękowe docierania przynoszą efekty, do których razem się uśmiechamy. Ukończony materiał dał mi nową pewność siebie, wprowadził świeżość w moje życie artystyczne. Muzyka i słowa powstawały równolegle, starałam się w nich ująć wszystkie swoje doświadczenia nabyte przez lata, tak by słuchacz mógł je poczuć, a czasami może znaleźć w nich siebie, identyfikować się z nimi – dodaje wokalistka.


Płytę promuje singiel „Słoń”. Wydawnictwo można nabyć w serwisie iTunes.


EP – spis utworów:
1. Słoń
2. Trouble
3. Supernatural
4. Given Up On Love
5. Thin Line I Walk

muzyka: Michał Kush
słowa: Basia Hetmańska


Zajrzyj po więcej:

Basia Hetmańska na Facebooku

wydarzenie na Facebooku


Podziel się swoją opinią ;)