Będzie Głośno Vol. 3 – nowa muzyczna składanka Czwórki Polskiego Radia

Już w najbliższy piątek 28 maja ukaże się kolejne wydawnictwo Polskiego Radia „Będzie Głośno Vol. 3”, będące zbiorem utworów finalistów 4. edycji konkursu radiowej Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno”. Premierze krążka towarzyszyć będzie koncert zespołu N132N4NY, którego utwór znalazł się na składance.

Utwory, które znajdują się na albumie, reprezentują najróżniejsze gatunki pochodzące z niezależnych scen. Wachlarz propozycji zaczyna się od spokojnej ballady, przez granie rockowe, po funk, ska i pop, a kończy na rapie.

Album „Będzie Głośno Vol.3” to zbiór 12 utworów nagranych przez finalistów konkursu Czwórki „Wydaj płytę z Będzie Głośno” w 2020 roku. Do konkursu zgłoszono rekordową liczbę utworów – ponad 3000. – Trudno było wybrać spośród tylu znakomitych debiutujących zespołów kilkanaście kompozycji, które ostatecznie znalazły się na tym albumie. Ten wybór każdego roku jest trudny. „Miłość do muzyki” – te słowa pasują do każdego z tych zespołów, artystów. To, co mieści się na tym krążku, to utwory muzyków, którzy chcą grać, komponować, nie idą na kompromisy, grają prosto z serca. W tej muzyce jest prawda

Chcemy pokazać przekrój muzyczny utalentowanych zespołów, dla których ta płyta ma być przepustką do dalszej działalności, grania koncertów i zaistnienia w radiu

Damian Sikorski, dziennikarz Czwórki, pomysłodawca i juror konkursu.

W dniu premiery płyty 28 maja po godz. 18.00 na scenie Czwórki wystąpi hip-hopowy zespół N132N4NY (czyt. Nieznany), którego utwór „Dzwonek” znalazł się na składance.

Zespół tworzy dwóch Łukaszów, czyli wokalista o ksywie N132N4NY oraz realizator Force. Celem grupy, jest wyrażenie się w sposób artystyczny, dobra zabawa oraz odniesienie sukcesu dzięki pasji. –Jesteśmy jeszcze początkującymi muzykami, ale mamy wielkie ambicje i jeszcze większe chęci dogonienia ich – mówi N132N4NY.

Do tej pory w ramach audycji i konkursu radiowej Czwórki „Będzie głośno!” ukazało się sześć płyt: Ms. Obsession „Manekin”, Marta Zalewska „Marta Zalewska”, Sara Kordowska „Wszystko i nic”, Myasta „Na dobrym kursie”, Składanka „Będzie głośno”, Składanka „Będzie głośno Vol.2”.

Płyty ukazują się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. Partnerem konkursu „Wydaj płytę z Będzie Głośno” jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS i Stowarzyszenie Autorów Wykonawców STOART.

Radiowa Czwórka co roku organizuje również konkurs dla młodych muzyków mających gotowy materiał na płytę zatytułowany „Wydaj płytę z Będzie Głośno!”. Latem 2021 roku odbędzie się 5. edycja wydarzenia. Chętni będą mogli zgłaszać się za pośrednictwem specjalnego formularza na stronie czworka.online. Aby wziąć udział w konkursie, należy spełnić dwa warunki: mieć gotowy, nagrany materiał na płytę i nie posiadać kontraktu z wytwórnią muzyczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.