Bert Gra podsumowuje swoją EP-kę

Bert Gra podsumowuje swoją EP-kę

Bert Gra prezentuje najnowszy singiel „Patrzę jak Ty” oraz podsumowuje swój pierwszy projekt EP-ką pt. “Do Świateł Miast”.  

“Patrzę Jak Ty” to kolejny efekt  współpracy z Krystianem Zemanowiczem, basistą i producentem znanym m.in. z Transsexdisco. Tym razem artysta postawił na organiczne, zespołowe brzmienie. Wokal Berta okraszają partie pianina, gitar oraz syntezatorów podkreślanie mocną perkusją i pulsującym basem. Gitary nagrał i wyprodukował Michał “Bateria” Bagiński z zespołu LOKA

Numer jest-a jakże-o miłości. Tylko nie tej, co dopiero się zaczyna, zauroczeniu, a dojrzałej — znającej swoje wady i zalety, nieoceniającej i nieproszącej się o zawirowania. Trwałej fascynacji drugą osobą, która bierze się z jej poznania — i zaakceptowania.

Pierwsze szkice tekstu inspirowane były powieścią Julio Cortazara – “Gra w Klasy” i cytatem o “Jaskółce wśród mgły”. Po odczekaniu swojego w szufladzie Bert zdecydował się na wyprodukowanie numeru i nadanie mu ostatecznego kształtu. Z pomocą przyszedł Krystian, który urozmaicił nieco partię basu, zaproponował też partie syntezowanych smyczków i melotronu. Ostateczny szlif utworowi nadał Michał, dogrywając partie gitar i miksując numer. 

“Patrzę jak Ty” to ostatni punkt pierwszego projektu Bert Gra – mini-albumu (EP)  – “Do Świateł Miast” – podsumowanie pierwszych 1,5 roku życia artystycznego. Motyw przewodni EPki to miejskie historie przeplatane fascynacją naturą, chęcią ucieczki gdzieś – daleko stąd. 

EP-ka zawiera 5 utworów, wyprodukowanych przez Berta, we współpracy z Krystianem, Michałem oraz gitarzystą, Tomkiem Witosławskim. Materiał w całości zmiksował również Michał w BAT Studio. Do utworów powstały 2 teledyski (Zegar Tyka, Do Świateł Miast), akustyczna live – sesja (Przedwiośnie) oraz 2 “słowoklipy” (lyric video – Daleko Stąd, Patrzę jak Ty), które można zobaczyć w serwisie YouTube. 

Całość materiału dostępna jest na wszystkich portalach streamingowych, będzie można również nabyć Epkę za pośrednictwem portalu Bandcamp. Artysta ma w planach również wersję fizyczną mini – albumu. 

Bert Gra to solowy projekt Bertranda Abramczyka, który powstał w trakcie pandemii. Muzyka artysty to połączenie popowej alternatywy, gry słów, nieoczywistego rytmu i zabawy muzyczną stylistyką. Bert Gra czerpie garściami z polskiej muzyki rozrywkowej – Andrzeja Zauchy, Krzysztofa Zalewskiego czy Piotra Roguckiego. W jego muzyce słychać też elementy charakterystyczne dla twórców takich jak Gorillaz, Imagine Dragons i Bastille. Bert Gra nie stawia przed sobą barier gatunkowych. Jego wyznacznikami jest szczery przekaz i prosta forma połączona zabawą rytmem i konwencjami.Do tej pory Bert Gra ukazał światu cztery single: „Zegar Tyka”, „Daleko Stąd” , akustyczne „Przedwiośnie” oraz „Do Świateł Miast”. Ostatnim punktem projektu jest „Patrzę Jak Ty”.

Podziel się swoją opinią ;)