Białystok New Pop Festival 2020 – znamy datę i pierwszych artystów

Po sukcesach pierwszych dwóch edycji, organizatorzy zapraszają na kolejną odsłonę Białystok New Pop Festival. Tym razem ten dwudniowy, miejski festiwal kulturalny odbędzie się 11-12 lipca (sobota- niedziela), ponownie na terenie zabytkowego pałacu Branickich. Krzysztof Zalewski, Muniek Staszczyk, Karaś/Rogucki, to pierwsi artyści trzeciej edycji wydarzenia!

Krzysztof Zalewski

To niewątpliwie wszechstronnie uzdolniony muzyk, wręcz człowiek orkiestra. Masowej publiczności dał się poznać w 2002 r., jako zwycięzca drugiej edycji Idola. Potem, od wydania debiutanckiej płyty „Pistolet” do kolejnej pt. „Zelig” minęło prawie 10 lat. W międzyczasie jako muzyk zespołów Nosowska, Hey, Muchy czy z Brodką postanowił jeszcze podnosić swoje umiejętności. Z tą ostatnią grał na wielu festiwalach w USA i Europie. Ten czas wykorzystał tak bardzo, że z solowym materiałem z „Zeliga” występował na scenie… sam, wykonując na różnych instrumentach nowe wersje piosenek.

Kolejnym ważnym etapem w jego twórczości była wydana w 2016 roku płyta „Złoto”. Ostatnio zaś zachwycał słuchaczy płytą „Zalewski śpiewa Niemena”. Wszystkie te sukcesy złożyły się na nagrodę polskiej branży fonograficznej w postaci dwóch Fryderyków w 2018 roku za wspomniany album, a także w kategorii Kompozytor Roku, którą popularny Zalef (z Dawidem Podsiadło) odebrał za utwór „Początek” (hymn Męskiego Grania 2018). Fryderykiem nagrodzony został również teledysk do tej piosenki.


Muniek Staszczyk

To kolejny słynny artysta, który wystąpi na Białystok New Pop Festival. Muniek, aktywnie działał po zawieszeniu działalności formacji, której był liderem, czyli T.Love. 18 października 2019 r. była premiera jego nowego solowego albumu pt. „Syn miasta”. Jest to produkcja zrealizowana z udziałem wielu artystów i kilku producentów muzycznych. Na płycie są kompozycje m.in. Króla, Dawida Podsiadło i Olka Świerkota, Wojciecha Waglewskiego, Jurka Zagórskiego (współpracującego m.in. z Natalią Przybysz, Zalewskim), Kasi Piszek (Brodka, Artur Rojek), Janka Pęczaka (T.Love).

Autorem tekstów jest oczywiście Muniek, choć z pewnymi wyjątkami. Współpracą koncepcyjną i kierownictwem produkcji zajmuje się Paweł Walicki / ART2 Music Management, manager m.in. zespołów Voo Voo, Waglewski Fisz Emade, Julii Marcell, a także Muńka Staszczyka. Pierwszy singiel „Pola” ukazał się w czerwcu ub r. I ma już 16 milionów wyświetleń na YouTube.


Karaś/Rogucki

Ten elektryzujący duet powstał po zawieszeniu działalności przez zespoły Coma i The Dumplings, w których grali. Współpraca muzyków rozpoczęła się podczas nagrywania coveru T.Love „1996”. Artyści postanowili przypomnieć tę piosenkę właśnie teraz. Okazuje się, że tekst, który opisuje polską rzeczywistość sprzed 23 lat nadal jest boleśnie aktualny. Kuba Karaś odpowiada w tym tandemie za produkcje, a Piotr Rogucki zajmuje się tekstami, a obaj dopieszczają muzykę. Z pozoru karkołomne połączenie dwóch odmiennych wrażliwości i metryk dało harmonijny efekt w postaci materiału, który z początkiem 2020 roku ujrzy światło dzienne w formie albumu. Muzycy zdradzili, że ich materiał inspirowany jest muzyką lat 80. oraz new romantic.


W ramach Białystok New Pop Festival czeka także mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych, aktywnych, fanów dobrej muzyki oraz pysznego jedzenia. W programie oprócz koncertów największych polskich gwiazd sceny alternatywnej również atrakcje pozamuzyczne: spotkania z artystami i warsztaty, a do tego strefy aktywnego wypoczynku, chilloutu i zajęcia dla najmłodszych.

Bilety dostępne na: ebilet.pl


Zajrzyj po więcej:

FB: https://www.facebook.com/bialystoknewpopfestival/

Instagram: https://www.instagram.com/bialystoknewpop/