Blues Bastard „Powiedz Mi”

Najnowszy singiel zespołu Blues Bastard zatytułowany „Powiedz Mi”  zapowiada wydawnictwo „Woman”. Album został wydany w formie fizycznej na płycie CD.

Zespół powstał z inicjatywy wokalisty Pawła Holeksy i gitarzysty solowego Tomka Ratajczaka. Instrumentaliści szukali możliwości kontynuowania swojej muzycznej pasji po rozpadzie pierwszego zespołu. I tak na początku 2019 roku do zespołu dołączył perkusista Janusz Orlikowski. Szybko okazało się, że muzycy mają podobne zainteresowania i oczekiwania muzyczne. Powstał pomysł stworzenia Power trio, zespołu wykonującego własne kompozycje oparte o mocne, amerykańskie brzmienie zbliżone do brzmienia takich zespołów jak ZZ Top, The Mudds, Joe Bonamassa itp.

W początkowej fazie istnienia grupy, muzycy grali głównie covery amerykańskich grup blues – rockowych, ale szybko zaczęły powstawać własne kompozycje, które z czasem zdominowały ich repertuar. 

Niestety, pandemia koronawirusa zastopowała koncertowe plany zespołu. 

Z uwagi na brak możliwości spotykania się, przez kilka miesięcy projekt grupy został zawieszony. 

Jednakże członkowie zespołu nie próżnowali i wykorzystywali konieczność pozostawania w domach na tworzenie nowych tekstów i muzyki. Zaowocowało to powstaniem utworu „Samotność”, który był próbą ukazania wyjątkowej sytuacji, z którą mieliśmy do czynienia na całym świecie. W maju 2020 roku nagranie zostało wyemitowane na antenie radia Eska, a w czerwcu 2020 w telewizji Asta. Idąc „ za ciosem” w sierpniu 2020 zespół zarejestrował dwa nowe nagrania, cover amerykańskiej grupy ZZTop –„La Grange” we własnej aranżacji oraz autorską kompozycję „Zły Sen”. Do tych utworów grupa nagrała dwa klipy wideo, które pojawiły się na platformie YouTube w grudniu 2020 roku.

W rok 2021 zespół Blues Bastard wszedł z pełnym zapałem i ambitnymi planami. W kwietniu 2021 roku grupa wzięła udział w przesłuchaniach amerykańskiej platformy muzycznej Sessions Live.com pomagającej muzykom w prezentacji swojej twórczości online. W efekcie czego zespół został zaproszony do grona artystów Sessions, kilkakrotnie koncertując dla fanów z ponad 170 krajów świata. Latem 2021 roku pojawiła się wreszcie możliwość koncertów „na żywo”, na którą muzycy Blues Bastard od dawna czekali.

W połowie marca 2022 grupa weszła do studia muzycznego producenta i gitarzysty Marcina Żmudy, rozpoczynając rejestrację pierwszych nagrań. W planach założono nagranie singla, a następnie mini albumu zawierającego cztery autorskie kompozycje. Na utwór promujący płytę wybrano kompozycję gitarzysty Tomka „Funky Blues”. Do współpracy przy nagraniu tego utworu zaproszono Damiana Michalskiego – wokalistę zespołu TSA Michalski/Niekrasz/Kapłon, uczestnika V edycji popularnego programu muzycznego THE VOICE OF POLAND.


W kwietniu grupa rozpoczęła swoją wiosenną trasę koncertową, grając na terenie całej Polski na zlotach motocyklowych, dniach miasta czy imprezach charytatywnych. W październiku, na muzycznych portalach streamingowych ukazał się gotowy materiał w postaci Ep’ “Power of the blues”.

Obecnie zespół Blues Bastard tworzy trzech nietuzinkowych facetów z pasją do muzyki:

  • Paweł Holeksa – wokalista, basista, kompozytor, autor tekstów i aranżer.
  • Tomasz Ratajczak – gitarzysta solowy, kompozytor i autor tekstów.
  • Janusz Orlikowski – perkusista, miłośnik rocka, jeden ze współzałożycieli formacji blues-rockowej Johnny Coyote.

Luty 2023 roku, członkowie zespołu ponownie odwiedzili studio muzyczne w celu zarejestrowania kolejnej porcji materiału.


Styczeń 2024, grupa podpisała umowę wydawniczą z firmą Case Studio, która zaowocowała wydaniem albumu „ Woman” zawierającego aż 11 autorskich, pełnych niesamowitej energii kompozycji w pięknej graficznie oprawie.

Podziel się swoją opinią ;)