„Boje się” w wersji LIVE – wspomnienie z ostatniego koncertu Korteza w tym roku

Utwór „Boję się” w wersji studyjnej premierowo ukazał się na krążku „Dobrze, że Cię mam EP” oraz dodatku do albumu „Mój dom” – „MINI dom”. Dla fanów koncertowych aranżacji piosenka w wersji live znalazła się na trackliście tegorocznego wydawnictwa Korteza zatytułowanego „Kortez – SOLD OUT 2019/2020”.

Kortez jest jednym z niewielu artystów, który albumy koncertowe powinien wydawać po każdej trasie. Dobrze wiedzą o tym liczni fani artysty, którzy systematycznie uczestnicząc w wydarzeniach na żywo wielokrotnie zostali zaskoczeni nowymi wersjami dobrze znanych utworów. Dużo bardziej rozbudowane aranżacje, wzbogacone o rozbudowane instrumentalia, w ten sposób piosenki otrzymują drugie życie. Dzisiaj, gdy koncertowanie jest tak mocno ograniczone taka namiastka muzyki na żywo jest bardzo ważna.

Album „Sold out 2019/2020” jest wynikiem trasy koncertowej KORTEZ PRZEDPREMIEROWO liczącej ponad 60 koncertów w całości wyprzedanych. Artysta oprócz utworów pochodzących z wcześniej wydanych płyt zaprezentował część materiału po raz pierwszy na żywo.

Nagranie to zarejestrowaliśmy 28 października 2020 r. podczas koncertu w Kielcach. Jak później okazało się, był to ostatni koncert, który udało się nam zagrać w tym roku. Kilka miesięcy wcześniej wykonując te piosenkę podczas Holiday Tour, uświadomiłem sobie o czym ona jest. Patrzyłem ze sceny na przerzedzone fotele, ludzi z zasłoniętymi twarzami i czułem się nieswojo. Z jednej strony podziwiałem tych, którzy kupowali bilety na koncerty jakby kupowali sobie namiastkę normalności, a z drugiej strony nie wyglądało to dobrze… “Boję się” powstało pod koniec 2016 roku, jednak dopiero jesień 2020 roku dostarczyła temu numerowi stosowną oprawę.

kortez

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.