“Boje się” w wersji LIVE – wspomnienie z ostatniego koncertu Korteza w tym roku

Utwór “Boję się” w wersji studyjnej premierowo ukazał się na krążku “Dobrze, że Cię mam EP” oraz dodatku do albumu “Mój dom” – “MINI dom”. Dla fanów koncertowych aranżacji piosenka w wersji live znalazła się na trackliście tegorocznego wydawnictwa Korteza zatytułowanego “Kortez – SOLD OUT 2019/2020”.

Kortez jest jednym z niewielu artystów, który albumy koncertowe powinien wydawać po każdej trasie. Dobrze wiedzą o tym liczni fani artysty, którzy systematycznie uczestnicząc w wydarzeniach na żywo wielokrotnie zostali zaskoczeni nowymi wersjami dobrze znanych utworów. Dużo bardziej rozbudowane aranżacje, wzbogacone o rozbudowane instrumentalia, w ten sposób piosenki otrzymują drugie życie. Dzisiaj, gdy koncertowanie jest tak mocno ograniczone taka namiastka muzyki na żywo jest bardzo ważna.

Album “Sold out 2019/2020” jest wynikiem trasy koncertowej KORTEZ PRZEDPREMIEROWO liczącej ponad 60 koncertów w całości wyprzedanych. Artysta oprócz utworów pochodzących z wcześniej wydanych płyt zaprezentował część materiału po raz pierwszy na żywo.

Nagranie to zarejestrowaliśmy 28 października 2020 r. podczas koncertu w Kielcach. Jak później okazało się, był to ostatni koncert, który udało się nam zagrać w tym roku. Kilka miesięcy wcześniej wykonując te piosenkę podczas Holiday Tour, uświadomiłem sobie o czym ona jest. Patrzyłem ze sceny na przerzedzone fotele, ludzi z zasłoniętymi twarzami i czułem się nieswojo. Z jednej strony podziwiałem tych, którzy kupowali bilety na koncerty jakby kupowali sobie namiastkę normalności, a z drugiej strony nie wyglądało to dobrze… “Boję się” powstało pod koniec 2016 roku, jednak dopiero jesień 2020 roku dostarczyła temu numerowi stosowną oprawę.

kortez

Podziel się swoją opinią ;)