Bovksa zalicza swój „SYSTEM ERROR”

Bovksa zalicza swój "SYSTEM ERROR"

Syzyfowa praca, błąd systemu, wszechogarniający chaos i znalezienie w sobie siły, by wyrwać się z tego cienia. Wgrać nowy system i iść dalej. 

„System Error” jest odzwierciedleniem okresu w jakim Artystka była pisząc ten utwór. Wewnętrzne niepokoje
i zmagania ze sobą pogłębiała napięta sytuacja społeczna w kraju. Historia zawarta w warstwie tekstowej znalazła swoje odbicie w teledysku, którego reżyserką jest Magdalena Zielińska, natomiast za zdjęcia odpowiedzialny jest Mateusz Kanownik.

Surowe plenery Fuerteventury stanowią miejsce akcji klipu, a ekspresyjny montaż odzwierciedla zawarte w piosence emocje. Za produkcję muzyczną utworu odpowiada Jan Smoczyński, który wraz z Bovską jest też współautorem piosenki. 


System ERROR napisałam jeszcze zanim powstała „Dzika”. Byłam zatopiona w dość mrocznym dla siebie momencie, w którym mało wokół jest nadziei na lepsze. Sytuacja społeczno-polityczna potęgowała te odczucia. Chciałam napisać piosenkę, która pokazuje to zmaganie, ale jednocześnie daje nadzieję, mi samej – jeśli nie na lepsze – to przynajmniej na zmianę. Piosenkę, w której zaznaczam, że mam siłę na tę walkę. Dziewczyna w teledysku wykonuje syzyfową pracę. Na pustyni przesypuje piach, a w oceanie choć płynie, stoi w miejscu. Plan zdjęciowy umożliwił mi doznanie fizycznie ekstremów i myślę, że teledysk te emocje oddaje” – BOVSKA.

Podziel się swoją opinią ;)