Bovska porusza czułą strunę polskiego społeczeństwa

“Wielka Cisza” to piosenka o dużej amplitudzie emocji, z którymi zmaga się każdy z nas. Tekst ma wymiar uniwersalny, jednak video do niego zawiera ważną w przekazie warstwę fabularną.

Teledysk opowiada o nadziei, zwątpieniu, cierpieniu, wzlotach i upadkach, które towarzyszą kobiecie zmagającej się z marzeniem o macierzyństwie i niepłodnością.

Po latach nieudanych prób i wielu podejść do leczenia In Vitro, Bovska, zdecydowała się podzielić z innymi kobietami swoim doświadczeniem i trudnymi emocjami. Wraz z reżyserką Magdaleną Zielińska i autorem zdjęć filmowych Mateuszem Kanownikiem stworzyła obraz, w którym chce przełamać ten owiany tabu temat.

Robi to po to, by wesprzeć kobiety, które w tej drodze są niezwykle samotne i po cichu dźwigają ciężar leczenia i samotności. Temat ten wydaje się twórcom klipu wyjątkowo ważny szczególnie w czasach kiedy kobiety na nowomuszą walczyć o swoje prawa reprodukcyjne, a in vitro jest tak stygmatyzowane przez kościół i obecne władze.

„Fabułę klipu można interpretować różnie, w zależności od tego, w jakiej sytuacji znajduje się osoba oglądająca. Czy ma dzieci, czy nie. Czy chce je mieć, czy też nie. Czy ma partnera, z którym potencjalnie mogłaby mieć dziecko, czy nie. Zdaje sobie sprawę, że wiele jest odcieni zmagania się z tematem rodzicielstwa i macierzyństwa. Liczę na to, że obraz, który stworzyliśmy, będzie katalizatorem rozmowy na ten temat, a także głosem wsparcia dla kobiet, które niezależnie od swojej sytuacji czują się osamotnione. Wraz z Magdą Zielińska chciałyśmy opowiedzieć o problemie w jak najbardziej czuły sposób. Dla mnie było to wyzwanie aktorskie. Na planie towarzyszy mi aktorka Kamila Kamińska. Całość umieszczona w klimacie lat 80’tych i nakręcona na taśmie filmowej 16 mm.”

Utwór muzycznie Bovska stworzyła wraz z Archie Shevsky’m, z którym współtworzy piąty krążek. Premiera wkrótce.

Podziel się swoją opinią ;)