CHØCØLATE z EPką „¥E$” już 25 listopada

Pierwsze utwory do albumu „¥E$” powstawały w październiku 2017 roku, tuż po wydaniu debiutanckiej EP-ki pt. „Jewelry” o której pisaliśmy TUTAJ. Sam proces twórczy zakończył się w marcu 2018 roku i to właśnie wtedy formacja z Lublina wkroczyła do studia nagrywając utwór „Tropico”, który był zarazem pierwszą piosenką stworzoną w procesie twórczym do albumu „¥E$” 

 

Przełomowym utworem, zdaniem zespołu, dla całej twórczości CHØCØLATE był utwór „Vaccine”, który wyparł projekt z „gitarowego comfort zone” kosztem elektronicznych brzmień. Piosenka powstała „dzięki intensywnej imprezie poprzedniego wieczoru”, która zainspirowała członków zespołu do stworzenia tego utworu. Na podstawie tych wydarzeń został utworzony scenariusz do klipu, który ukaże się wraz z premierą EPki.

Wszystkie teksty do albumu zostały napisane przez wokalistę – Victora Wiśniowskiego, natomiast w procesie twórczym warstwy instrumentalnej uczestniczyli wszyscy członkowie zespołu.  Za mix, mastering odpowiedzialny jest Bryan David – amerykański producent znany ze współpracy m.in. z Miley Cyrus oraz Shakirą. W 2016 roku był nominowany w dwóch kategoriach do nagrody Grammy (Best Producer oraz Best Engineered).


Zajrzyj po więcej:

CHØCØLATE na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.