Cover „Za ostatni grosz” w wykonaniu Pawła Tura

Cover „Za ostatni grosz” w wykonaniu Pawła Tura

Paweł Tur, artysta młodego pokolenia, prezentuje swoją interpretację piosenki zespołu Budka Suflera „Za ostatni grosz”, hitu, który w tym roku skończy czterdzieści lat. 

W wykonaniu Pawła słychać bardziej syntetyczny dźwięk i szybsze tempo, które współgra z będącym trafnym komentarzem do współczesnych realiów tekstem. Za sukcesem utworu stoją wybitni twórcy polskiej muzyki rozrywkowej: Romuald Lipko i Maciek Dutkiewicz, natomiast nową wersję ballady wyprodukował Marcin Kindla. Cover od 18 lutego 2022 roku jest na kanale YouTube oraz na platformach streamingowych Pawła Tura.    

Ballada rockowa „Za ostatni grosz” łączy pokolenia. Paweł Tur wychował się m.in. na dźwiękach Budki Suflera i zna utwór niemal od zawsze. Rockowe brzmienie kompozycji Romualda Lipki koresponduje z tym, co Paweł ceni w muzyce. Dodatkowo tekst napisany przez Marka Dutkiewicza wydaje się być adekwatnym komentarzem do współczesnych realiów.    

Aranżacja utworu jest bardziej dynamiczna od oryginału. Za produkcję coveru odpowiada Marcin Kindla. 

Żyjemy w bardzo trudnych czasach. Inflacja szaleje, wszystkie produkty drożeją, kryzys wywołany pandemią się nakręca. To wszystko sprawiło, że postanowiłem odświeżyć piosenkę „Za ostatni grosz” Budki Suflera. Nagrałem swoją wersję dostosowaną do dzisiejszych czasów. Tekst Marka Dudkiewicza trafia do mnie bardzo mocno i jest nadal niesamowicie aktualny. Bardzo chciałem zaśpiewać ten utwór, dostałem zgodę od Twórców. Podszedłem do tematu naprawdę poważnie, bo chciałbym za ten ostatni grosz kupić, chociaż cień dawnych dni, gdy żyło nam się trochę bardziej swobodnie i beztrosko. – mówi Paweł Tur

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.