„CREDO” zespołu 5 RANO już dostępne

19 marca ukazał się drugi album zespołu 5 RANO, na czele którego stoi Łukasz Łyczkowski.

Płytę promuje singiel „Złotobrudny”, w którym gościnnie wystąpił Sebastian Riedel.  Na płycie można też usłyszeć Wojtka Cugowskiego. 

Zawsze się mówi, że właśnie wydany album jest tym najważniejszym, najbardziej dojrzałym, najlepszym. Szczerze dla mnie właśnie takie jest ,,Credo”. To jest zarejestrowany na taśmie mój krzyk, mój protest, apel i odpowiedź na to co mnie otacza. Muzyka to dla mnie sacrum, zawsze darzę ją największym szacunkiem i moje intencje przy komponowaniu są zawsze szczere. Wychowany na muzyce buntu od ulicznego hip-hopu po wszelkie gatunki rockowe, które zawsze w sposób zaangażowany w warstwie lirycznej walczą o prawdę, z socjologicznym zacięciem wyśpiewuję, co mnie boli. Każda pieśń z innego oceanu dźwięków, muzycznych krain, a jednak album w moim odczuciu zwarty, konceptualny mający przekazać parę moich prawd, stąd właśnie tytuł ,,Credo”. Oprócz śpiewania, o tym, przeciwko czemu się buntuję jest to album gdzie wręcz  ekshibicjonistycznie się obnażam i grzebię w swojej głowie. Kolejny raz rozliczam się z demonami przeszłości, śpiewam o swoich upadkach, ale też oznajmiam, że pewne rany już się zabliźniły i wstaję niepokonany.

Zespół Łukasz Łyczkowski & 5 RANO istnieje na rynku muzycznym od 17 lat. Od początku twórczość zespołu zakorzeniona jest w muzyce wywodzącej się z lat 60 – tych i 70 – tych, podsyconych grungem rodem z Seattle, klasycznym hardrockiem, ale także jest otwarta na nowe kierunki i nowoczesne brzmienie. 19 października 2018 roku miała miejsce premiera płyty zatytułowanej „Korzenie”.  Ich utwory wyświetlono już ponad 22 miliony razy.

Credo jest naszą odpowiedzią na to co współczesny świat muzyczny nam proponuje. ,,Credo” jest negacją obowiązujących trendów, jest swoistym hołdem klasycznemu rockowi. Czerpiemy sobie bezczelnie z wszelkich gatunków, mieszając metal z funkiem czy bluesem. Jest to album braterski, każdy z nas zawarł w nim siebie. Każdy z członków 5 RANO wzniósł się na wyżyny swoich umiejętności. ,,Credo” jest płytą moich marzeń, ponieważ jest na niej Sebastian Riedel i Wojtek Cugowski. Swoim kunsztem wnieśli rasowość i niepowtarzalny styl. Z ich fana stałem się partnerem muzycznym, do tej pory nie mogę uwierzyć, że wyśpiewali moje słowa, zagrali nasze dźwięki… i to jak!!! Jeśli drogi fanie muzyki szukasz w Polsce z utęsknieniem zespołu, który hołduje złotym czasom Rocka z ery lat 60,70,80 i 90tych, masz dość konsumpcyjnego podejścia do świata, czytasz między wierszami i oczekujesz poważnego podejścia do liryki i muzyki, ten album jest dla Ciebie. O to moje ,,Credo”

Łukasz Łyczkowski, lider i wokalista zespołu to najlepszy męski głos 8 edycji The Voice Of Poland. W finale zajął drugie miejsce. Koncerty Łukasza Łyczkowskiego & 5 RANO to rockowe show oparte na charakterystycznym wokalu i potężnych riffach gitarowych, skąpanych w organach Hammonda i okiełznanych przez znakomitą sekcję rytmiczną. Zespół cechuje profesjonalizm i pełne zaangażowanie podczas koncertu. Łukasz Łyczkowski potrafi zaśpiewać w tych samych rejestrach co najwięksi wokaliści i posiada to, co najważniejsze – fenomenalny kontakt z publicznością. Zespół gra po całej Polsce, aby dotrzeć ze swoją muzyką do jak najszerszego grona odbiorców i szerzyć Rock & Rolla.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.