Angela Gaber i Tomasz Dybała prezentują dwa nowe utwory „Alicja” oraz „Pięknie jest”

Angela Gaber i Tomasz Dybała

Po długiej nieobecności na rynku muzycznym szumnie powraca Angela Gaber z nowymi utworami. Tym razem do współpracy zaprosiła Tomasza Dybałe, gitarzyste, producenta muzycznego, kompozytora, realizatora nagrań i aranżera.

Muzycy spotkali się ponad 20 lat temu, a ich drogi przeplatały się przy współtworzeniu świetnie przyjętej płyty Angeli „Dobre Duchy” oraz „Zoria. Dziewczynka z Gwiazd. Cichy memoriał”. Tym razem postanowili zacieśnić kooperację tworząc duet, który w zamierzeniu ma przenieść słuchaczy w tkliwe góry i rozległe doliny, miejsca gdzie stykają się różne kultury i tradycje, a także tam gdzie nie sięga wzrok…

Na kanele YouTube Angeli Gaber pojawiły się właśnie dwa świeże nagrania zrealizowane w BWA Galerii Sanockiej, które możecie oglądnąć poniżej:

Za nagranie wideo i montaż opowiada Mirosław Zawada (ZAWADA_film), o oświetlenie zadbała cieciorka_film, a partnerami nagrania został ARTapartament, Szara Strefa oraz MY – portal Muzykoholicy.com

O Angeli Gaber

wokalistka, inicjatorka galerii rzeczy i wydarzeń rozmaitych. Laureatka m. in. Festiwalu Piosenki Artystycznej „Wschody”, Festiwalu Folkowego Polskiego Radia „Nowa Tradycja” czy Grechuta Festival. Na swoim koncie ma trzy autorskie płyty „Opowieści z ziemi”, „Dobre Duchy” i „Zoria. Dziewczynka z gwiazd. Cichy memoriał”. Współpracuje z zespołem Wa-Da-Da, a w przeszłości z Lechem Dyblikiem, Pawłem Steczkowskim, Hanką Wójciak, Tygiel Folk Banda czy Matragona.

O Tomaszu Dybale

gitarzysta, producent muzyczny, kompozytor, realizator nagrań, aranżer. Współtwórca kilku bytów muzycznych, z którymi zdobywał nagrody, w tym trzecie miejsce w konkursie Wirtualne Gęśle na folkową płytę roku. Obecnie współtworzy i koncertuje w duecie z Angelą. Tomek podczas koncertu loopuje i nagrywa na żywo m. in. gitarę elektryczną, bas, gitarę akustyczną, mandolinę, pianino, perkusję, duduk i inne instrumenty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.