Cudowne Lata z nowym singlem! „Taką Polskę lubię nawet” to zapowiedź drugiego albumu

Drugi singiel pt. “Taką Polskę lubię nawet” z zapowiadanego na jesień 2 albumu zespołu Cudowne Lata. Utwór przeznaczony do śpiewania w grupie na imprezach karaoke, albo samodzielnie w domu/w samochodzie/w parku/w łóżku – aby dodać sobie otuchy, gdy braknie sił. Oraz aby przypomnieć sobie hasło: Nigdy nie będziesz szła sama!

W najnowszym singlu pt. „Taką Polskę lubię nawet” Cudowne Lata po raz pierwszy zabierają głos na temat sytuacji społecznej w Polsce. Piosenka w warstwie lirycznej nawiązuje bezpośrednio do ogólnopolskich protestów z jesieni 2020 roku. Dotyczy sytuacji, kiedy walczące o swoje prawa osoby się ze sobą solidaryzują, a powstająca podczas masowych protestów ulicznych energia dodaje siły i wyzwala wewnętrznie. W tekście słychać też przekaz o wartości wzajemnego wsparcia. Muzycznie to taneczny numer z niepozwalającą ustać w miejscu sekcją rytmiczną, funky gitarą i wesołymi klawiszami. Fantazyjne chórki dodają piosence nieco ekscentrycznego klimatu, co mimo powagi tematu pozwalana poczucie lekkości i zabawę. Nigdy nie będziesz szła sama!

Streamingi: https://ffm.to/CudowneLataTakaPolske

Cudowne Lata to zespół zakochanej pary dziewczyn – Ani i Aminy, który zadebiutował w 2019 roku albumem „Kółko i krzyżyk”. Wpadające w ucho melodie, przebojowe gitarowe solówki i romantyczne teksty spotkały się z ciepłym przyjęciem publiczności polskich miast, a także na festiwalach. Charakterystyczny wokal Ani jest określany przez słuchaczy jako przywołujący skojarzenia z retro polskimi wokalistkami – Anną Jurksztowicz, Krystyną Prońko czy Urszulą. O piosence „Zapach i ty” pisano, że pasowałaby na czołówkę serialu z lat 90. „Matki, żony i kochanki”, a o „Po szkole”, że to piosenka ze szkolnych dyskotek z lat 80.
Cudowne Lata zagrały liczne koncerty, m.in. w warszawskich klubach Pogłos i Chmury, w Estradzie Poznańskiej, krakowskim Małopolskim Ogrodzie Sztuki w ramach cyklu Nowa Polska, a także na festiwalach OFF Festival 2019 i Pohoda On The Ground 2021.

FB: https://www.facebook.com/cudownelataband/
IG: https://www.instagram.com/cudowne_latacudowne_lata/

Podziel się swoją opinią ;)