Cukier zagra koncert w radiowej CZWÓRCE

„Cukier” zagra koncert w radiowej CZWÓRCE

W piątek 13 maja Czwórka zaprasza na koncert zespołu Cukier – formacji debiutującej w audycji Damiana Sikorskiego „Będzie Głośno!” w 2019 roku.

Cukier to zespół, który po mistrzowsku łączy eklektyczne, surowe brzmienie z autorskimi tekstami, naszpikowanymi metaforami. Tworzący go Amadeusz Krebs oraz Bartek Caboń bawią się stylami, mieszają formy i udowadniają, że w muzyce cały czas można jeszcze czymś zaskakiwać. – Nie chcemy nikogo pouczać, ale chcemy nauczyć ludzi słuchania tekstów – mówią o sobie artyści. ​Za sprawą swojej twórczości proponują słuchaczowi zdecydowanie coś nowego, wciągając go w swój szalony, barwny i intrygujący świat.

Muzyka Amka Krebsa i teksty Bartka Cabonia to oddzielna elektroniczno-rapowa planeta. Trudno znaleźć jakiekolwiek odniesienie ich twórczości zarówno w sferze muzycznej, jak i tekstowej, a brzmienie, które reprezentują, jest nieoczywiste i trudne do zakwalifikowania. Ich debiutancki album „Jeden” ukazał się w czerwcu 2020 roku, a niemal rok po debiucie Cukier wrócił ze swoim kolejnym wydawnictwem „CK Anderson”. Obecnie duet nie zwalnia tempa i tydzień temu wypuścił epkę „Kędzierzyn-Koźle” z promującym ją singlem „1,03 zł”.

Początek występu – dostępnego na Facebooku Czwórki, kanale YouTube stacji oraz na stronie czworka.online już po godz. 18.00. Po koncercie będzie można posłuchać wywiadu Damiana Sikorskiego z członkami zespołu – Amadeuszem Krebsem i Bartkiem Caboniem.

Podziel się swoją opinią ;)